«Գազպրոմ Արմենիա»-ի տնօրենն այցելել է սպորտային համալիրի շինհրապարակ
«Գազպրոմ Արմենիա»-ի վարչության նախագահ-գործադիր տնօրեն Վարդան Հարությունյանն այցելել է Ավան վարչական շրջանի Ծարավ Աղբյուր փողոցում կառուցվող մարզակրթական համալիրի շինհրապարարկ:
Ընկերության տարածած հաղորդագրության համաձայն` Վարդան Հարությունյանը շրջայց է կատարել շինհրապարակով, ծանոթացել շինարարական աշխատանքների ընթացքին, ծրագրի իրականացման պատասխանատուներին տվել հանձնարարականներ:
Մարզակրթական համալիրի շինարարությունը մեկնարկել է այս տարի: Այն ներառելու է մանկական այգի, դպրոց` լողավազանով, բազմաֆունկցիոնալ սպորտային դահլիճ` սպորտային խաղերի համար, սառցահրապարակ, ինչպես նաեւ դահլիճ ՀՀ-ում տարածված սպորտաձեւերի համար:
Նախագծի շինարարությունը`շուրջ $49,3 մլն, ամբողջությամբ իրականացվում է «Գազպրոմ»-ի կողմից:
«Այս մարզակրթական համալիրը Հայաստանում իրականացվող խոշորագույն նախագծերից է, որը կյանքի է կոչվում «Գազպրոմ»-ի աջակցությամբ` «Գազպրոմը` մանուկների համար» լայնամասշտաբ ծրագրի շրջանակում: Այն բացառապես սոցիալական ուղղվածության է եւ բազմաֆունկցիոնալության տեսակետից չի ունենա իր համարժեքը հանրապետությունում»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Директор «Газпром Армения» посетил стройплощадку спортивного комплекса
Председатель правления – генеральный директор «Газпром Армения» Вардан Арутюнян посетил стройплощадку учебно-спортивного комплекса в административной общине Аван по улице Царав Ахпюр.
Согласно распространенному компанией сообщению, Вардан Арутюнян совершил обход стройплощадки, на месте ознакомился с ходом строительных работ а и дал соответствующие поручения ответственным за реализацию проекта лицам.
Строительство учебно-спортивного комплекса началось в этом году. В него войдут детский сад, школа с бассейном,  многофункциональный спортивный зал для игровых видов спорта, ледовая площадка, а также  залы для популярных в Армении видов спорта.
Строительство проекта, предварительная стоимость которого составляет 49,3 млн долларов, полностью осуществляет «Газпром».
«Этот комплекс является одним из тех крупных проектов, которые реализуются в Армении при содействии ПАО «Газпром» в  рамках  широкомасштабной программы «Газпром-детям», и имеет исключительно социальное значение и своей многофункциональностью не будет иметь аналогов в республике»,- говорится в сообщении.