Հունվարի 16-ին ֆինանսների եւ էկոնոմիկայի նախարարությունը կթողարկի պետական խնայողական արժեկտրոնային պարտատոմսեր` տարեկան 7 % եկամտաբերությամբ
15.01.2007 | 16:55 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Երեւան, 15 հունվարի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. ՀՀ ֆինանսների եւ էկոնոմիկայի նախարարության կողմից հունվարի 16-ից կթողարկվեն պետական խնայողական արժեկտրոնային պարտատոմսեր տարեկան 7% եկամտաբերությամբ: Թողարկման ծավալը 100 մլն դրամ է:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, նշյալ պարտատոմսերը կարող են ձեռք բերել միայն ֆիզիկական անձինք եւ միայն ՀՀ ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարարության Գանձապետական պահառուի սպասարկման կետերից: Ազատ վաճառքի ժամկետն է ս.թ. ապրիլի 6-ը ներառյալ: Արժեկտրոնների վճարումները կկատարվեն եռամսյակային կտրվածքով: Պարտատոմսերի հետգնման օրն է 2007թ հուլիսի 16-ը:
Պարտատոմսերն առաջին օրը կվաճառվեն անվանական արժեքով, իսկ հաջորդ օրերին` անվանական արժեքից հավելավճարով:

Министерство финансов и экономики Армении выпустит 16 января государственные сберегательные купонные облигации
15.01.2007 | 16:55 Главная страница / Новости / Новости /
Ереван, 15 января /Медиамакс/. Министерство финансов и экономики Армении выпустит 16 января государственные сберегательные купонные облигации с доходностью в 7 % годовых.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе министерства, объем облигаций составит 100 млн. драмов.
Облигации смогут приобретать только физические лица и лишь в пунктах обслуживания Казначейства министерства финансов и экономики Армении.
Срок свободной продажи облигаций установлен до 6 апреля 2007 года включительно. Купонные выплаты будут осуществляться ежеквартально. Выкуп облигаций состоится 16 июля 2007 года.
16 января облигации будут продаваться по цене номинала, в последующие дни - с надбавкой к номинальной стоимости.