Պրոմեթեյ Բանկը գործարկել է Transfer Card ծառայությունը
Պրոմեթեյ Բանկը, հաճախորդների սպասարկումն առավել հարմարավետ դարձնելու նպատակով, ներդրել է նոր ծառայություն՝ արագ դրամական փոխանցումների ստացում հեռախոսազանգի միջոցով:
Բանկում նշել են, որ Transfer Card ծառայությունը թույլ կտա հաճախորդներին առանց բանկ այցելելու ստանալ MoneyGram, UNIStream, INTELEXPRESS, ANELIK, Converse TRANSFER, БЭСТ համակարգերով արագ դրամական փոխանցումները՝ անմիջապես վճարային քարտով:
Արագ դրամական փոխանցումները հեռախոսազանգի միջոցով ստանալու համար անհրաժեշտ է՝
- Դիմել բանկ եւ անվճար ստանալ Transfer Card՝ առանց տարեկան սպասարկման վճարի, ցանկացած արժույթով՝ ՀՀ դրամ, ԱՄՆ դոլար, Եվրո կամ ՌԴ ռուբլի,
- Զանգահարել 010 56 20 36 հեռախոսահամարով, ներքին հեռախոսահամար՝ 7777,
-Նշել Ձեր տվյալներն ու փոխանցման կոդը:
«Հաշված րոպեներ անց փոխանցման գումարը հասանելի կլինի Ձեր Transfer Card-ով եւ հնարավոր կլինի կանխիկացնել բանկի բանկոմատներից կամ POS տերմինալներից 0% միջնորդավճարով»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Transfer Card-ին կից կարելի է ակտիվացնել`
- SMS ծանուցումների ծառայությունը,
- Prometey Mobile անվճար բջջային հավելվածը iOS-ի կամ Android-ի համար, որը հնարավորություն է տալիս հետեւել քարտի միջոցների շարժին, կատարել փոխանցումներ, կոմունալ եւ այլ վճարումներ՝ առանց բանկ այցելելու:

Банк Прометей запустил услугу Transfer Card
В целях обеспечения наиболее комфортного обслуживания клиентов, Банк Прометей внедрил новую услугу - получение быстрых денежных переводов посредством телефонного звонка.
В банке отметили, что услуга позволит клиентам, не посещая банк, получать быстрые денежные переводы по системам БЭСТ, Converse TRANSFER, INTELEXPRESS, UNIStream, MoneyGram, ANELIK непосредственно через платежную карту.
Для того чтобы получить быстрый денежный перевод посредством телефонного звонка, необходимо:
- Обратиться в банк и бесплатно получить Transfer Card - без платы за годовое обслуживание,  для любой валюты - драмов, долларов США, евро или рублей;
- Позвонить по номеру 010 56 20 36, набрать внутренний номер - 7777;
- Указать свои данные и номер перевода.
«За считанные минуты сумма перевода будет доступна на Вашей карте, и ее можно будет обналичить через банкоматы и POS терминалы банка, по тарифу 0%»,- отмечается в сообщении.
На Transfer Card можно активировать:
- услугу SMS оповещений,
- бесплатное приложение Prometey Mobile для iOS или Android, которое дает возможность следить за движением денежных средств на карте, осуществлять переводы, коммунальные и другие платежи, не посещая банк.