ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը գործարկել է Anelik-Visa Direct ծառայությունը
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում մեկնարկել է նոր՝ Anelik-Visa Direct ծառայությունը, որի շրջանակում դրամական փոխանցման ծառայությունից օգտվող  ֆիզիկական անձինք կարող են «Անելիք» համակարգով ստանալ կամ ուղարկել դրամական փոխանցումներ անմիջապես Visa վճարային քարտերին՝ առանց բանկ հաճախելու կամ Call Center զանգելու:
Բանկում նշել են, որ Anelik-Visa Direct ծառայության միջոցով ֆիզիկական անձինք, անկախ գտնվելու վայրից, կարող են ուղարկել եւ ստանալ դրամական փոխանցումներ աշխարհի ավելի քան 200 երկրներ/ից Visa քարտերին, բացառությամբ Արգենտինա, Վենեսուելա, Կոլումբիա, Կուբա, Իրան, Հյուսիսային Սուդան, ԱՄՆ, Հնդկաստանի եւ ՌԴ (սա ժամանակավոր սահմանափակում է, որը մշակման փուլում է) բանկերի կողմից թողարկված քարտերի:
Դրամական փոխանցումներ կարելի է իրականացնել ռուբլի, դոլար եւ եվրո արժույթներով: Դրամական փոխանցում կատարելու համար ուղարկողը բանկում պետք է՝
-ներկայացնի անձը հաստատող փաստաթուղթ,
-տեղեկացնի իր հասցեն եւ արդյոք նա հանդիսանում է ՀՀ ռեզիդենտ,
-հայտնի փոխանցումը ստացողի ԱԱՀ եւ Visa քարտի համարը:
Ծառայությունից օգտվելու դեպքում դրամական փոխանցման ուղարկման երկիր կամ քաղաք նշելու անհրաժեշտություն չկա, պետք է ընդամենը ճշտել՝ չկա այն արդյոք բացառություն կազմող երկրների ցանկում:

Банк ВТБ (Армения) запустил услугу Anelik-Visa Direct
В Банке ВТБ (Армения) запущена новая услуга Anelik-Visa Direct, в рамках которой физические лица, пользующиеся услугой денежных переводов, могут по системе Anelik отправлять или получать денежные переводы сразу на платежные карты Visa без посещения банка или звонка в Call Center.
В банке отметили, что с помощью услуги Anelik-Visa Direct физические лица независимо от местонахождения могут отправлять и получать денежные средства из 200 стран мира на карты Visa за исключением карт, выпущенных банками Аргентины, Венесуэлы, Колумбии, Кубы, Ирана, Северного Судана, США, Индии и России (это временное ограничение находится на стадии доработки).
Денежные переводы можно осуществлять в рублях РФ, долларах США и евро. Для этого отправитель в банке должен:
•    предоставить документ, удостоверяющий личность
•    сообщить свой адрес и является ли он резидентом Армении,
•    сообщить ФИО и номер карты Visa получателя.
Необходимость указывать страну перевода при этой услуге отпадает: важно лишь уточнить, нет ли ее в списке стран-исключений.