Հայկական կապիտալը առկա է 548 վրացական ձեռնարկությունում
Վրաստանի փոխվարչապետ, էկոնոմիկայի նախարար Գեորգի Կվիրիկաշվիլին եւ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Կարեն Ճշմարիտյանը Թբիլիսիում կայացած՝ Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկի (EBRD) համաժողովի շրջանակում քննարկել են առեւտրատնտեսական երկկողմ հարաբերությունների հեռանկարներն ու արձանագրել գրանցված աճը:
Քննարկվել է նաեւ հայ զբոսաշրջիկների համար Վրաստանի գրավչության հարցը:
Վրաստանի էկոնոմիկայի եւ կայուն զարգացման նախարարության տվյալների համաձայն, 2013-2014 թթ. Վրաստանում կատարված հայկական ներդրումների ծավալը կազմել է $20,13 մլն: Ընդ որում, նախորդ տարվա ընթացքում ներդրումների աճը 2013թ. համեմատ կազմել է 139%:

Армянский капитал присутствует в 548 грузинских предприятиях
Вице-премьер, министр экономики Грузии Георгий Квирикашвили и министр экономики Армении Карен Чшмаритян в пятницу в Тбилиси в рамках конференции ЕБРР обсудили перспективы двусторонних торгово-экономических отношений и отметили их рост.
Также обсуждался вопрос привлекательности Грузии для туристов из Армении.
По данным министерства экономики и устойчивого развития Грузии, объем армянских инвестиций в Грузию в 2013-2014гг. составил $20,13 млн. При этом показатель роста инвестиций прошлого года по сравнению с 2013-м составил 139%.
По данным на 1 января 2015 года, армянский капитал присутствует в 548 предприятиях в Грузии.
В 2014-м году в Грузии побывало 1,325,635 посетителей из Армении, что на 2,6% больше показателя 2013-го года.