Առէկսիմբանկը միացել է «Կոնվերս Տրանսֆեր» համակարգին
Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբը սկսել է առանց հաշվի բացման դրամական փոխանցումներ իրականացնել «Կոնվերս Տրանսֆեր» հայաստանյան վճարահաշվարկային համակարգի միջոցով:
Համակարգը հնարավորություն է տալիս կատարել ԱՊՀ երկրներից եւ Վրաստանից ստացված փոխանցումների վճարումներ, ինչպես նաեւ փոխանցումներ ու վճարումներ՝ Հայաստանի ամբողջ տարածքում: Փոխանցումները կատարվում են դրամով, դոլարով, եվրոյով եւ ռուբլիով: Միջնորդավճարը կազմում է փոխանցվող գումարի 1%-ը:
Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբն իրականացնում է նաեւ առանց հաշվի բացման միջազգային դրամական փոխանցումներ MoneyGram, Anelik, Unistream, Avers, Intel Express, Sigue Money Transfer, Ria Money Ttansfer համակարգերով: Իրականացվում են նաեւ «Գազպրոմբանկ-Էքսպրես» առանց հաշվի բացման անվանական դրամական փոխանցումներ` Ռուսաստանից Հայաստան, ինչպես նաեւ բանկոմատների միջոցով արագ դրամական փոխանցումներ Ռուսաստանի եւ Հայաստանի միջեւ` միեւնույն քարտային հաշվին կցված միջազգային երկու քարտերով:

Арэксимбанк присоединился к системе «Конверс Трансфер»
Арэксимбанк-группа Газромбанка  начал осуществлять международные денежные переводы без открытия счета посредством армянской платежно-расчетной системы «Конверс Трансфер».
Система дает возможность осуществлять отправку и получение мгновенных денежных переводов по всей территории Армении, а также выплату денежных переводов, полученных из стран СНГ и Грузии. Переводы выдаются в драмах, долларах, евро и российских рублях. Комиссия за перевод составляет 1% от суммы перевода.
Арэксимбанк-группа Газпромбанка осуществляет также международные денежные переводы без открытия счета по системам MONEYGRAM, ANELIK, UNISTREAM, AVERS, INTELEXPRESS, SIGUE MONEY TRANSFER , RIA MONEY TRANSFER. Осуществляются также именные денежные переводы без открытия счета «Газпром-Экспресс» из России в Армению, а также мгновенные денежные переводы между Россией и Арменией с открытием через банкоматы с выдачей сразу двух международных карт, прикрепленных к одному карточному счету.