Վարչապետը հանդիպել է Քրիստին Լագարդի հետ
14.10.2014 | 11:42 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Լուսանկարը՝ ՀՀ կառավարության մամուլի գրասենյակ
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպում է ունեցել Արժույթի միջազգային հիմնադրամի տնօրեն Քրիստին Լագարդի հետ:
«Մակրոտնտեսական հարցերում ԱՄՀ-ն եղել եւ մնում է մեր կարեւոր գործընկերը: Մակրոտնտեսական կայունությունը Հայաստանի անկախացումից ի վեր մեր կարեւորագույն ձեռքբերումներից է, ինչին տարիների ընթացքում մեծապես նպաստել է ԱՄՀ-ն»,- ասել է Հովիկ Աբրահամյանը:
Վարչապետը նշել է, որ տարեսկզբին ԱՄՀ խորhրդի կողմից հաստատված եռամյա ծրագիրը զարգացման նոր փուլ է նախանշում Հայաստանի տնտեսության համար՝ վստահություն հայտնելով, որ ծրագրի իրականացման արդյունքում Հայաստանն ընդհուպ կմոտենա զարգացող շուկաներ ունեցող երկրների ճամբարին:
Հովիկ Աբրահամյանը ընդգծել է, որ կառավարությունը վճռական է տրամադրված շարունակելու բարեփոխումները տարբեր ոլորտներում՝ ուղղված տնտեսության զարգացմանը եւ երկրի մրցունակության բարձրացմանը:
«ԱՄՀ-ն բոլորի տունն է եւ Հայաստանը այդ ընտանիքի լիիրավ անդամն է: Հայաստանը վստահելի գործընկեր է եւ մենք շարունակելու ենք համագործակցությունը Հայաստանի հետ եւ օժանդակելու տնտեսության զարգացմանն ուղղված կառուցվածքային բարեփոխումներին», - ասել է Քրիստին Լագարդը: