Elevandi-ն աջակցում է տարածաշրջանային ֆինտեխ հանգույց դառնալու Վրաստանի հավակնությանը
Թբիլիսիում անցկացվող Ասիական զարգացման բանկի (ԱԶԲ) տարեկան ժողովի շրջանակում Վրաստանի Ազգային բանկի նախագահի պաշտոնակատար Նատիա Տուրնավան եւ Elevandi-ի գործադիր տնօրեն Փեթ Պատելը փոխըմբռնման հուշագիր են ստորագրել։
Elevandi-ն ոչ առեւտրային կազմակերպություն է, որը ստեղծվել է Սինգապուրի դրամավարկային մարմնի կողմից: Այն խրախուսում է միջազգային համագործակցությունը նորարար տեխնոլոգիաների եւ դրանց կիրառման ոլորտում կառավարությունների, բիզնեսի, ակադեմիական շրջանակների եւ քաղաքացիական հասարակության առաջնորդների հետ փոխգործակցության միջոցով:
Հուշագիրը միտված է խորացնելու Վրաստանի Ազգային բանկի եւ Elevandi-ի համագործակցությունը ֆինանսական տեխնոլոգիաների ոլորտում։
Ճանաչելով Վրաստանի ներուժը «Միջին միջանցքում»՝ կողմերը քննարկում են համագործակցության հնարավորությունը՝ Վրաստանը տարածաշրջանային ֆինտեխ հանգույցի վերածելու նպատակով։

Elevandi поддерживает стремление Грузии стать региональным финтех-центром
Исполняющая обязанности председателя Национального банка Грузии Натия Турнава и исполнительный директор Elevandi Пэт Патель подписали меморандум о взаимопонимании в рамках проходящего в Тбилиси ежегодного собрания Азиатского банка развития (АБР).
Elevandi - некоммерческая организация, созданная Валютно-кредитным управлением Сингапура. Она способствует международному сотрудничеству в области инновационных технологий и их использованию посредством взаимодействия с правительствами, бизнесом, научными кругами и лидерами гражданского общества.
Меморандум направлен на углубление сотрудничества между Национальным банком Грузии и Elevandi в сфере финансовых технологий.
В нем выражается готовность сторон к сотрудничеству с целью создания основы для поддержки развития, содействия эффективному обмену знаниями и опытом в финтех-индустрии.
Признавая потенциал Грузии в «Среднем коридоре», стороны обсуждают возможность сотрудничества для поддержки Грузии как регионального финтех-центра.