HSBC-ն ձեռնոց է նետում Revolut-ին եւ Wise-ին
HSBC Holdings-ը գործարկում է միջազգային վճարումների Zing հավելվածը՝ նպատակ ունենալով «ձեռնոց նետել» Revolut եւ Wise ֆինտեխ հսկաների գերակայությանը:
Այս քայլի նպատակը արժույթի փոխանակման մատչելի ծառայությունների շահութաբեր շուկա ներթափանցելն է, գրում է Bloomberg-ը։
HSBC-ն մտադիր է տիրանալ աճող շուկայի մի հատվածին՝ սկսելով Մեծ Բրիտանիայից եւ այնուհետեւ ընդլայնվելով դեպի այլ եվրոպական շուկաներ:
Հավելվածը շուտով հասանելի կլինի App Store-ում եւ Google Play-ում։
«Zing-ը գլոբալ հավակնություններ ունի։ Մենք մտադիր ենք հաստատվել որպես միջազգային վճարումների գլոբալ հարթակ, ինչը լիովին համապատասխանում է HSBC-ի միջազգային վճարումների ռազմավարությանը: Շատ շուտով դուք մեզ կտեսնեք Ասիայում, Մերձավոր Արեւելքում եւ ԵՄ շուկաներում», - ասել է HSBC գլոբալ բարեկեցության եւ անձնական բանկինգի ստորաբաժանման գործադիր տնօրեն Նունու Մաթոսը:

HSBC бросит вызов Revolut и Wise
HSBC Holdings запускает международное платежное приложение Zing, призванное бросить вызов доминированию таких гигантов финтеха как Revolut и Wise.
Целью данного шана является проникновение на прибыльный рынок доступных услуг по обмену валюты, пишет Bloomberg.
HSBC намерен охватить сегмент растущего рынка, обслуживающего состоятельных потребителей, начиная с Великобритании, а затем выходя и на другие европейские рынки.
Приложение скоро будет доступно в App Store и Google Play.
«У Zing глобальные амбиции. Мы намерены зарекомендовать себя в качестве глобальной платформы для международных платежей, что идеально сочетается с нашей стратегией международных платежей HSBC. Очень скоро вы увидите нас в Азии, на Ближнем Востоке и на рынках ЕС», - заявил гендиректор позразделения HSBC по глобальному благостоянию и персональным банковским услугам Нуну Матос.