Hyundai Pay-ը կօգնի ԱՄՆ վարորդներին կայանատեղի գտնելու եւ դրա դիմաց վճարելու հարցում
Հարավկորեական Hyundai Motor ավտոարտադրողը գործարկել է համակարգ, որը հնարավորություն է ընձեռում ԱՄՆ-ում երթեւեկող վարորդներին վճարել գնումների դիմաց ավտոմեքենայում տեղադրված սենսորային էկրանի միջոցով՝ օգտագործելով վարկային քարտի անվտանգ պահպանվող տվյալները:
Finextra.cօm-ի փոխանցմամբ՝ Hyundai Pay մեկնարկային ծառայությունը գործարկելու համար ընկերությունը համագործակցության պայմանագիր է կնքել Parkopedia-ի հետ, ինչը թույլ կտա վարորդներին գտնել ու ամրագրել կայանատեղի, ինչպես նաեւ վճարել կայանման համար 6000 վայրերում՝ կատարելով այս ամենն անմիջապես ավտոմեքենայի սրահից՝ նախնական կարգավորումից հետո:
Համակարգը կգործարկվի 2024 թվականի Hyundai Kona բոլորովին նոր մոդելի հետ մեկտեղ, եւս 9 մոդել կստանա համակարգը մոդելային նոր տարվա մեկնարկից կամ անլար թարմացումներից հետո:
«Hyundai Pay էլեկտրոնային առեւտրի լայնածավալ հարթակի միջոցով մենք կարող ենք բարձրացնել մեր հաճախորդների հարմարավետությունը եւ ընդլայնել նրանց համար թվային հասանելիությունը՝ լուծելով ամենօրյա խնդիրները, օրինակ՝ կայանատեղի գտնելն ու դրա դիմաց վճարելը: Դա կարելի է անել ավելի հեշտ, արագ ու անվտանգ՝ ավտոմեքենայում ինտեգրված մեր տեխնոլոգիաների եւ ապահով տրանզակցիաների միջոցով»,- նշել է Hyundai Motor North America-ի պրոդուկտների պլանավորման եւ շարժունակության ռազմավարության գծով փոխնախագահ Օլաբիսի Բոյլը:
Հիշեցնենք, որ դեռեւս 2021 թվականին Daimler Mobility-ի եւ Visa-ի միջեւ նոր գլոբալ տեխնոլոգիական համագործակցության արդյունքում Daimler-ը Mercedes-Benz-ի վարորդներին առաջարկել էր վճարումներ կատարել անմիջապես ավտոմեքենայից:
Նշվում էր, որ 2022 թվականի գարնանից Մեծ Բրիտանիայում եւ Գերմանիայում Mercedes-Benz-ի վարորդները կկարողանան վճարումներ կատարել՝ օգտագործելով մեքենայում տեղադրված մատնահետքի սենսորը: Գնումները հնարավոր կլինի կատարել անմիջապես ավտոմեքենայի գլխամասային պանելի կամ MBUX-ի (Mercedes-Benz User Experience) միջոցով: Ակնկալվում էր, որ նորամուծությունը հետագայում հասանելի կլինի ողջ Եվրոպայում եւ գլոբալ այլ շուկաներում:

Южнокорейский автопроизводитель Hyundai Motor запустил систему, которая предоставляет возможность водителям в США находить и оплачивать покупки с помощью сенсорного экрана своего автомобиля, используя надежно сохраненную информацию о кредитной карте.Как передает Finextra.cօm, для запуска первой услуги Hyundai Pay компания заключила партнерское соглашение с Parkopedia, что позволит водителям находить, бронировать и оплачивать парковку в 6000 местах - и все это из салона автомобиля после первоначальной настройки.Система будет запущена одновременно с совершенно новой моделью Hyundai Kona 2024 года, а еще девять моделей получат ее после смены модельного года или беспроводных обновлений.«Благодаря масштабируемой платформе электронной коммерции Hyundai Pay мы можем повысить удобство клиентов и расширить их цифровой охват, выполняя повседневные задачи, например, поиск и оплату парковки. Это можно совершить проще, быстрее и безопаснее благодаря нашей технологии, интегрированной в машине, и безопасных транзакций»,- отметил вице-президент по планированию продуктов и стратегии мобильности Hyundai Motor North America Олабиси Бойл (Olabisi Boyle). 10.11.2021 | 11:52 Visa предложит водителям Mercedes новый способ оплаты в автомобиле Напомним, что еще в 2021 году, в результате нового глобального технологического партнерства между Daimler Mobility и Visa, Daimler предложил водителям Mercedes-Benz производить платежи непосредственно в автомобиле.Отмечалось, что с весны 2022 года водители Mercedes-Benz в Великобритании и Германии смогут совершать платежи с помощью встроенного в автомобиле сенсора отпечатков пальцев. Покупки можно будет совершать непосредственно через головную панель автомобиля или MBUX (Mercedes-Benz User Experience). Ожидалось, что в будущем новинка будет доступна по всей Европе и на других глобальных рынках. Партнер раздела «Финтех» - Tweet Просмотры 15094