«Տինկոֆ բանկ»-ն աշխատակիցների շրջանում փորձարկում է բջջային հավելվածից զանգերի գործառույթը, հաղորդում է Banki.ru պորտալը՝ վկայակոչելով «Վեդոմոստի» պարբերականը։Գործառույթը թույլ կտա զանգահարել «Տինկոֆ մոբայլ»-ի բջջային օպերատորի վիրտուալ համարից (Mobile Virtual Network Operator, MVNO)՝ առանց SIM քարտ ձեւակերպելու:«Մենք փորձարկում ենք բջջային հավելվածի համար գործառույթի հնարավորությունը փոքր թվով աշխատակիցների շրջանում, այն նման է WhatsApp-ի եւ WiFi calling-ի գործառույթներին»,- նշել է բանկի ներկայացուցիչը՝ հավելելով, որ որոշումները կկայացվեն փորձարկման արդյունքների հիման վրա։Գործառույթը կաշխատի «Համար առանց SIM քարտի» սակագնի շրջանակում, որը գործում է Մոսկվայում, Մոսկվայի մարզում եւ Ռուսաստանի սահմաններից դուրս: Ձայնային հաղորդակցությունը տեղի է ունենում «Տինկոֆ բանկ»-ի հավելվածի միջոցով, ուստի դրա համար անհրաժեշտ է միայն համացանցի առկայությունը:Սակագինը ներառում է 100 անվճար րոպե դեպի ռուսաստանյան համարներ: Անվճար րոպեները լրանալուց հետո ՌԴ հեռախոսահամարներին զանգահարելիս խոսակցության մեկ րոպեի արժեքը կազմում է 3,9 ռուբլի: Մեկ այլ երկիր ելքային զանգերի արժեքը սկսում է 3,9 ռուբլուց: «Տինկոֆ մոբայլ»-ի հեռախոսահամարներին զանգերն անվճար են: 23.05.2022 | 18:02 Ռուսաստանում գործարկվել է Tinkoff Pay վճարային ծառայությունը Փորձագետները նշում են, որ բանկային հատվածում օպերատորների շրջանում ոչ ոք չի ներդրել հավելվածից արտաքին կողմի համարներին զանգահարելու գործառույթը, եւ այս գաղափարը հետաքրքիր է։ Նշվում է նաեւ, որ «Տինկոֆ»-ի ծրագրերը կարելի է բացատրել այդ թվում նրանով, որ ընկերությունը հետեւում է «սուպերհավելվածի» ռազմավարությանը եւ ձգտում է օգտատերերին պահել իր էկոհամակարգում՝ բոլոր ծառայությունները մեկ հարթակի վրա համախմբելով։«Բջջային հավելվածից ինտեգրված զանգերը հարմար գործառույթ է՝ առաջին հերթին, հաճախորդի համար բանկի տարբեր ստորաբաժանումների հետ կապը հեշտացնելու առումով: Հավելվածի միջոցով զանգահարելու սովորությունը կարող է մեծացնել հավելվածի հետ հաճախորդների շփումների ծավալը, ինչը խթանում է դրա օգտագործումը եւ արդյունքում՝ բանկի ծառայությունները»,- նշել է MForum գործակալության վերլուծաբան Ալեքսեյ Բոյկոն։«Տինկոֆ»-ը գործարկել է բջջային օպերատորի ծառայությունը 2017 թվականի դեկտեմբերին։ 2019-ի դեկտեմբերին դրա բաժանորդային բազան կազմել է 1 միլիոն մարդ։ 2022 թվականի արդյունքներով՝ MForum գործակալությունը «Տինկոֆ մոբայլ» -ի բաժանորդների թիվը գնահատել է 1,5 միլիոն։«Ֆինտեխ» բաժնի գործընկեր` Tweet Դիտում՝ 49478

«Тинькофф банк» тестирует среди сотрудников функцию звонков из мобильного приложения, передает портал Banki.ru cо ссылкой на «Ведомости».Функция позволит звонить с виртуального номера мобильного оператора (Mobile Virtual Network Operator, MVNO) «Тинькофф мобайл» без оформления сим-карты.«Мы тестируем на небольшом количестве сотрудников функционал для мобильного приложения, аналогичный функциям WhatsApp и WiFi calling»,- отметил представитель банка, добавив, что решения будут приниматься по итогам теста.Функция будет работать в рамках тарифа «Номер без сим-карты», который действует в Москве, Московской области и за пределами России. Голосовое общение происходит через приложение «Тинькофф банка», поэтому для этого нужен только интернет.В тариф входит 100 бесплатных минут на российские номера. По истечении бесплатных минут стоимость минуты разговора при вызовах на российские номера составляет 3,9 рубля. Стоимость исходящих вызовов в другую страну начинается от 3,9 рубля. Вызовы на номера «Тинькофф мобайла» бесплатны. 23.05.2022 | 18:02 В России запущен платежный сервис Tinkoff Pay Эксперты отмечают, что в банковском сегменте операторов функцию звонков из приложения на сторонние номера никто не внедрял, и эта идея является интересной. Отмечается также, что планы «Тинькофф» можно объяснить и тем, что компания следует стратегии «супераппа» и стремится удержать пользователей в своей экосистеме путем агрегации всех сервисов на одной платформе.«Интегрированные вызовы из мобильного приложения - удобная функциональность, прежде всего, для того, чтобы упростить клиенту контакты со службами банка. Привычка звонить через приложение может повысить объемы контактов клиентов с приложением, что стимулирует пользование им и, как следствие, услугами банка»,- отметил аналитик агентства MForum Алексей Бойко.«Тинькофф» запустил мобильного оператора в декабре 2017 года. В декабре 2019 года его абонентская база насчитывала 1 млн человек. Агентство MForum по итогам 2022 года оценило число абонентов «Тинькофф мобайл» в 1,5 млн.Партнер раздела «Финтех» - Tweet Просмотры 49537