Tinkoff-ը գործարկել է Tinkoff Pay ակնթարթային վճարումների ծառայությունը, որը թույլ կտա հաճախորդներին առցանց եւ օֆլայն խանութներում վճարել ապրանքների եւ ծառայությունների համար՝ առանց քարտի տվյալները մուտքագրելու: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասված է վարկային հաստատության հաղորդագրության մեջ։Առաջին փուլում վճարումը հասանելի է ավելի քան 30 հազ. առցանց խանութներում՝ «Տինկոֆ Դրամարկղ»-ի («Тинькофф Касса») գործընկերներին: Ծառայության օգնությամբ վճարումը հնարավոր է նաեւ համակարգչից։ Դրա համար անհրաժեշտ է սմարթֆոնով սկանավորել QR կոդը, որը գնորդին կտեղափոխի Tinkoff հավելված՝ վճարումը հաստատելու համար։Նաեւ գնորդները կկարողանան վճարել գնումների դիմաց՝ առանց հավելված անցում կատարելու եւ QR կոդերի՝ խանութներում Tinkoff ID ծառայության օգնությամբ իրավազորման միջոցով: Այս հնարավորությունը կգործարկվի ավելի ուշ 2022 թվականին: Բացի այդ, Tinkoff-ի կենսաչափական տեխնոլոգիաներն ինտեգրվելու են Tinkoff Pay-ին։ «Կլինի ինտեգրում սուպերհավելվածի, այլ բանկերի քարտերի, Tinkoff ID ծառայության հետ, որը շուտով կներդնենք մեր գործընկերների համար։ Այսինքն՝ այն ամենը, ինչին մենք սովոր ենք մեր կյանքում, հասանելի կլինի Tinkoff Pay-ում»,- նշել է Tinkoff-ի փոխնախագահ Սերգեյ Խրոմովը։Վարկային հաստատությունը նաեւ ուշադրություն է հրավիրում այն հանգամանքի վրա, որ այս ծառայությունից կարող են օգտվել ինչպես Tinkoff էկոհամակարգի հաճախորդները, ովքեր ունեն տեղադրված բջջային հավելված, այնպես էլ մոտ ապագայում այլ բանկերի հաճախորդները. նրանք կկարողանան «կապել» քարտերը ծառայությանը: Սկզբնական փուլում Tinkoff Pay-ի միջոցով վճարումները հասանելի կլինեն առցանց, իսկ շուտով նաեւ օֆլայն՝ Tinkoff-ի հաճախորդների համար: «Ծառայության մյուս տեխնոլոգիաները փուլ առ փուլ կգործարկվեն 2022-2023 թվականների ընթացքում»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։ 19.03.2022 | 11:15 «Գազպրոմբանկ»-ի նոր վճարային գործիքը հավակնում է փոխարինել Apple Pay-ը եւ Google Pay-ը Հիշեցնենք, որ մարտին «Գազպրոմբանկ»-ը մշակել էր GazpromPay վճարային համակարգն առցանց խանութներում ապրանքների դիմաց վճարելու համար։ Այն աշխատում է բոլոր ռուսաստանյան բանկերի քարտերով եւ հարմարեցված է բոլոր սարքերին, որոնք կարող են ապահովել հասանելիություն համացանցին:Բանկի ներկայացուցիչների խոսքով՝ այս համակարգը թույլ է տալիս օգտատերերին «կապել» դրա հետ ինչպես արդեն գործող բանկային քարտերը, այնպես էլ թողարկել վիրտուալ քարտ ակնթարթային գնումների համար։ Համակարգից օգտվելու համար լրացուցիչ հավելվածներ տեղադրելու կարիք չի լինելու։«Ֆինտեխ» բաժնի գործընկեր` Tweet Դիտում՝ 60460

«Тинькофф» запустил сервис мгновенных платежей Tinkoff Pay, что позволит клиентам оплачивать товары и услуги онлайн в интернет- и в офлайн-магазинах, не вводя реквизиты карты. По сообщению ТАСС, об этом говорится в сообщении кредитной организации.На первом этапе оплата доступна в более чем 30 тыс. онлайн-магазинах - партнеров «Тинькофф Кассы». Оплата с помощью сервиса также возможна с компьютера. Для этого нужно будет отсканировать смартфоном QR-код, который переведет покупателя в приложение «Тинькофф» для подтверждения платежа.Также покупатели смогут оплачивать покупки без перехода в приложение и QR-кодов - при авторизации в магазинах через сервис Tinkoff ID, который будет запущен позднее в 2022 году. Кроме того, в Tinkoff Pay будут интегрированы биометрические технологии «Тинькофф». «Будет интеграция с супераппом, картами других банков, сервисом Tinkoff ID, который мы тоже скоро запустим для партнеров. То есть все, к чему в нашей жизни мы привыкли, будет доступно из Tinkoff Pay»,- слова вице-президента «Тинькофф» Сергея Хромова приводит пресс-служба банка.Кредитная организация также обращает внимание, что использовать этот сервис могут как клиенты экосистемы «Тинькофф», у которых установлено мобильное приложение, так и в ближайшем будущем клиенты других банков - они смогут привязывать карты к сервису. На начальном этапе будут доступны платежи через Tinkoff Pay в онлайн, а вскоре в офлайн для клиентов «Тинькофф». «Другие технологии сервиса будут запускаться поэтапно в течение 2022-2023 годов»,- отмечается в сообщении. 19.03.2022 | 11:15 Новый платежный инструмент «Газпромбанка» претендует заменить Apple Pay и Google Pay Напомним, что в марте «Газпромбанк» разработал платежную систему GazpromPay для оплаты товаров в интернет-магазинах. Она работает с картами всех российских банков и поддерживает все устройства, способные выходить в интернет.По заявлениям представителей банка, данная система позволяет пользователям привязывать к ней как уже существующие банковские карты, так и выпускать виртуальную карту для мгновенных покупок. Для пользования системой дополнительные приложения устанавливать не придется.Партнер раздела «Финтех» - Tweet Просмотры 60473