Deutsche Bank-ը եւ NVIDIA-ն կհամագործակցեն ԱԲ ոլորտում
Deutsche Bank-ը եւ NVIDIA-ն հայտարարել են նորարարական համագործակցության մեկնարկի մասին՝ արհեստական բանականության (AI/ԱԲ) տեխնոլոգիաների կիրառությամբ ֆինանսական ծառայությունների ոլորտը զարգացնելու համար:
Գործակցության առաջնահերթ ուղղություններն են. ռիսկերի մոդելի մշակումը, բարձր արդյունավետությամբ հաշվողական գործողությունները եւ ֆիրմային վիրտուալ ավատարի ստեղծումը:
«Deutsche Bank»-ի հետ միասին մենք արդիականացնում եւ վերաիմաստավորում ենք ֆինանսական ծառայությունների մատուցման եղանակը», - ասել է NVIDIA-ի հիմնադիր եւ գործադիր տնօրեն Ջենսեն Հուանգը:
McKinsey-ի գնահատմամբ, արհեստական բանականության տեխնոլոգիաները կարող են տարեկան մինչեւ 1 տրիլիոն դոլար լրացուցիչ եկամուտ բերել գլոբալ բանկային համակարգին:

Deutsche Bank и NVIDIA объявили об инновационном партнерстве
Deutsche Bank и NVIDIA объявили об инновационном партнерстве для развития индустрии финансовых услуг с помощью технологий искусственного интеллекта (ИИ).
Первоочередными направлениями станут разработка модели риска, высокопроизводительные вычисления и создание фирменного виртуального аватара.
В течение нескольких месяцев Deutsche Bank и NVIDIA тестировали ряд потенциальных вариантов использования.
«Вместе с Deutsche Bank мы модернизируем и переосмысливаем способы предоставления финансовых услуг», - сказал основатель и генеральный директор NVIDIA Дженсен Хуанг.
По оценкам McKinsey, технологии искусственного интеллекта могут ежегодно приносить до 1 триллиона долларов дополнительных доходов для глобального банкинга.