Сheckout.com-ը դարձել է Եվրոպայի ամենաթանկարժեք ֆինտեխ ընկերությունը
Առցանց վճարումների մշակման համար լուծումներ առաջարկող բրիտանական Сheckout.com ստարտափը դարձել է Եվրոպայի ամենաթանկարժեք ֆինտեխ ընկերությունը:
Ինչպես հաղորդում է Bloomchain.ru-ն՝ վկայակոչելով CNBC-ն, ընկերությունը առաջատար է դարձել լրացուցիչ $450 մլն ներգրավելուց հետո. ներդրումային փուլը գլխավորել է Tiger Global Management-ը:
Նոր ներդրումներ ներգրավելու ֆոնին Checkout.com պրոցեսինգային հարթակի արժեքը հասել է $15 մլրդ-ի, ինչը հնարավորություն է տվել ստարտափին տեղակայվել Եվրոպայի միլիարդատեր ֆինտեխ ընկերությունների վարկանիշի առաջին հորիզոնականում: Համաշխարհային կտրվածքով ստարտափը դարձել է իր չափով չորրորդ մասնավոր ֆինտեխ բիզնեսը:
Համեմատության համար՝ դեռեւս յոթ ամիս առաջ՝ ֆինանսավորման նախորդ փուլի անցկացման ժամանակ, նախագծի արժեքը երեք անգամ ցածր էր՝ $5,5 մլրդ:
Ցուցանիշների ակտիվ աճի ֆոնին Checkout.com-ի ներկայացուցիչները չեն բացառել IPO-ի դուրս գալու հնարավորությունը: Checkout.com-ի հիմնադիր եւ գլխավոր տնօրեն Գիյոմ Պոուզի խոսքով՝ սա միակ ճիշտ քայլն է, «հաշվի առնելով ընկերության չափը»:
Ավելի վաղ Եվրոպայի ֆինտեխ նախագծերի ամենակապիտալիզացված ցուցակի առաջին տեղում գտնվում էր շվեդական Klarna-ն: 2020թ. սեպտեմբերի դրությամբ այն գնահատվում էր $10,6 մլրդ:
Checkout.com-ը հիմնադրվել է 2012թ. Մեծ Բրիտանիայում, մասնագիտանում է վճարային տեխնոլոգիաների ոլորտում: Իր լուծումները հնարավորություն են տալիս ընդունել առցանց վճարումներ համաշխարհային 150 արժույթներով՝ միջազգային բոլոր քարտերի եւ տարատեսակ վճարային գործիքների (էլեկտրոնային դրամապանակներ եւ այլն) օգնությամբ: Այն նաեւ պաշտպանում է առցանց վաճառողներին խարդախությունից եւ տրամադրում հաշվետվություններ վճարումների մասին:
Ստարտափն աշխատում է այնպիսի խոշոր ընկերությունների հետ, ինչպիսիք են Samsung-ը, Adidas-ը, Virgin Active-ը եւ այլն: Checkout.com-ը գործունեություն է ծավալում ԱՄՆ-ում, Եվրոպայում, Մերձավոր Արեւելքում եւ մասամբ Ասիայում:

Британский финтех-стартап Сheckout.com, предоставляющий решения для обработки онлайн-платежей, занял первое место в списке самых крупных единорогов Европы.Как сообщает Bloomchain.ru cо ссылкой на CNBC, компания стала лидером после привлечения дополнительных $450 млн в возглавленном Tiger Global Management инвестиционном раунде. На фоне привлечения новых инвестиций, оценка процессинговой платформы Checkout.com достигла $15-и млрд, что позволило стартапу подняться на первую строчку рейтинга самых крупных финтех-единорогов Европы. В общемировом масштабе стартап оказался четвертым по величине частным финтех-бизнесом.Для сравнения, еще семь месяцев назад - во время проведения предыдущего раунда финансирования, оценка проекта была в три раза ниже - $5,5 млрд.На фоне активного роста показателей, представители Checkout.com не исключили выход компании на IPO. По словам генерального директора и основателя Checkout.com Гийома Поуза, такой шаг - единственно верный, «учитывая размер компании». 16.09.2020 | 12:05 Известна самая дорогая финтех-компания Европы Ранее на первом месте в списке самых капитализированных финтех-проектов Европы находился шведский «единорог» Klarna. По состоянию на сентябрь 2020 года, его оценка составляла $10,6 млрд.Сheckout.com основан в 2012 году в Великобритании, специализируется на платежных технологиях. Его решения предоставляют мерчантам возможность принимать онлайн-платежи в 150-и мировых валютах, с помощью всех международных банковских карт и через разнообразные платежные инструменты (электронные кошельки и тд). Функционал также защищает онлайн-продавцов от мошенничества и обеспечивает отчетность по платежам.Стартап работает с такими крупными компаниями, как Samsung, Adidas, Virgin Active и т.д. Сервис осуществляет деятельность в США, Европе, на Ближнем Востоке и частично в Азии.Партнер раздела «Финтех» - Tweet Просмотры 18467