Ամերիկյան Goldman Sachs ներդրումային բանկն ու Temasek Սինգապուրի պետական ներդրումային ֆոնդը £13 մլն (շուրջ $17,4 մլն) են ներդրել արհեստական բանականության ոլորտում մասնագիտացած Eigen Technologies ստարտափում:Ինչպես հայտնում է Business Insider-ը, լոնդոնյան այս ստարտափն օգտագործում է արհեստական բանականությունը՝ վերլուծելու ֆինանսական եւ իրավաբանական փաստաթղթեր:«Այս տեխնոլոգիան հեշտացնում է բանկիրների եւ իրավաբանների աշխատանքը՝ վերլուծելու տարատեսակ բարդ փաստաթղթեր՝ սկսած ածանցյալ արժեթղթերից, վերջացրած անշարժ գույքի սեփականության վկայականներով»,- գրում է գործակալությունը:Eigen Technologies-ը ներկայում գրասենյակներ ունի Լոնդոնում եւ Նյու Յորքում ու նախատեսում է ներգրավված միջոցներն օգտագործել Եվրոպայում եւ Ասիայում ընդլայնվելու նպատակով: 01.06.2018 | 09:35 Արհեստական բանականությունը կզբաղվի պարտապաններով «Երեքուկես տարի առաջ մենք մեր առջեւ նպատակ դրեցինք՝ դառնալու արհեստական բանականության ոլորտի իրավամբ յուրահատուկ ընկերություն, որն իր հաճախորդներին կօգնի քանակական ցուցանիշների «ուժը» ծառայեցնել ճիշտ որոշումների կայացման գործին»,- նշել է Eigen Technologies-ի համահիմնադիր եւ գործադիր տնօրեն Լյուիս Լիուին (Lewis Z. Liu):Business Insider-ի բնորոշմամբ՝ փաստաթղթերի վերլուծության գործընթացում արհեստական բանականության ներդրումը վերջին տարիների տեխնոթրենդերից է:«Իրավական եւ ֆինանսական աշխարհի՝ թղթային աշխատանքով լի բնույթն արտացոլում է արհեստական բանականության կիրառման մեծ ներուժը, որը կարող է էապես կրճատել մարդկային աշխատաժամանակի ծախսը»,- ընդգծել է գործակալությունը: «Ֆինտեխ» բաժնի գործընկեր` Tweet Դիտում՝ 24797

Американский инвестиционный банк Goldman Sachs и государственный инвестиционный фонд Сингапура Temasek инвестировали £13 млн (около $17,4 млн) в стартап Eigen Technologies, специализирующийся в области искусственного интеллекта. Как сообщает Business Insider, лондонский стартап использует искусственный интеллект для анализа финансовых и юридических документов. «Данная технология облегчает работу банкиров и юристов по анализу различного рода сложных документов - от производных ценных бумаг до свидетельств о владении недвижимостью»,- пишет агентство. В настоящее время у Eigen Technologies задействованы офисы в Лондоне и Нью-Йорке, и стартап планирует использовать привлеченные средства для расширения деятельности в Европе и Азии. 01.06.2018 | 09:35 Искусственный интеллект займется должниками «Три с половиной года назад мы поставили перед собой цель - стать действительно особой компанией в сфере искусственного интеллекта, которая поможет своим клиентам использовать «силу» количественных показателей в принятии правильных решений»,- отметил соучредитель и основатель Eigen Technologies Льюис Лиу (Lewis Z. Liu).Как отмечает Business Insider, внедрение искусственного интеллекта в процесс анализа документов является одним из технотрендов последних лет.«Сущность правового и финансового мира, отягощенная бумажной работой, отражает большой потенциал применения искусственного интеллекта, который может существенно сократить трату рабочего времени людей»,- пишет агентство. Партнер раздела «Финтех» - Tweet Просмотры 24814