Deutsche Bank-ի «բաց բանկինգ»-ը՝ հնդկական ստարտափի ձեռքերում
Deutsche Bank-ը ձեռք է բերել Մումբայում տեղակայված Quantiguous Solutions ծրագրային լուծումներ մշակող ընկերությունը՝ իր Բաց բանկինգի (Open Banking) ռազմավարության մշակումն արագացնելու նպատակով:
Ինչպես հաղորդում է բանկի մամուլի կենտրոնը, Բաց բանկինգի հարթակը նախատեսված է հաճախորդների համար նորարար հավելվածներ մշակելու, ինչպես նաեւ կորպորատիվ հաճախորդներին, ֆինտեխ ընկերություններին եւ գործընկեր կազմակերպություններին իր բանկային հարթակներին եւ ծառայություններին կապելու համար:
Գործարքի արդյունքում Quantiguous Solutions-ի բոլոր աշխատակիցները կմիանան Deutsche Bank-ի թիմին:
«Ոգեւորված ենք Deutsche Bank-ի մասը դառնալու կապակցությամբ: Սա կարեւոր հնարավորություն է մեզ համար՝ մշակելու գլոբալ մասշտաբի Բաց բանկինգի պլատֆորմ՝ միջազգային բանկի հետ համատեղ, որը հավատարիմ է օնլայն բանկինգի հայեցակարգին: Մենք միշտ եղել ենք այն կարծիքի, որ սա է փոխկապակցված ֆինանսական համակարգի հիմքը»,- նշել է Quantiguous Solutions-ի հիմնադիր եւ գործադիր տնօրեն Ախիլեշ Կատարիան:
«Quantiguous Solutions ընկերության բարձրորակ մասնագետների խմբի ներգրավումը կօգնի մեզ ավելի արագ դուրս գալ շուկա»,- նշել է Deutsche Bank-ի թվային լուծումների ղեկավար Թոմաս Նիելսենը:

«Открытый банкинг» Deutsche Bank-а – в руках индийского стартапа
Deutsche Bank приобрел основанную в Мумбаи компанию по разработке программных решений - Quantiguous Solutions, с целью ускорения разработки стратегии Открытого банкинга (Open Banking).
Как сообщает пресс-центр банка, платформа Открытого банкинга предназначена для разработки инновационных приложений для клиентов, а также предоставления доступа к платформам и услугам банка для корпоративных клиентов, финтех-компаний и партнерских организаций.
В результате сделки все сотрудники Quantiguous Solution присоединятся к команде Deutsche Bank-а.
«Мы рады стать частью Deutsche Bank-а. Это замечательная возможность для разработки платформы Открытого банкинга совместно с международным банком, который верен концепции онлайн-банкинга. Мы всегда придерживались мнения, что в этом и заключается основа взаимосвязанной финансовой системы»,- отметил основатель и исполнительный директор Quantiguous Solutions Ахилеш Катариа.
«Привлечение команды высококвалифицированных специалистов компании Quantiguous Solutions поможет нам быстрее выйти на рынок»,- отметил руководитель департамента цифровых решений Deutsche Bank-а Томас Ниелсен.