Անշարժ գույքի որոնման եւ հիփոթեքի ձեռքբերման՝ Սբերբանկի «ՏունՔլիք» ծառայության օգտատերերի թիվը գերազանցել է 1 մլն-ը:Ինչպես հաղորդում է բանկի մամուլի կետրոնը, սրանք այն մարդիկ են, որոնք գրանցվել են կայքում կամ հավելվածում եւ ձեւավորել հիփոթեքի հայտ: 2018թ. մարտի դրությամբ՝ հիփոթեքի տրամադրման ավելի քան 17%-ը բաժին է ընկնում «ՏունՔլիք»-ի միջոցով ներկայացված հայտերին: 06.03.2018 | 10:10 Սբերբանկի շուրջ 2 մլն ՓՄՁ հաճախորդ «կազատվի» բանկ այցելելուց «Հիփոթեքի տեղափոխումն օնլայն տիրույթ եւ հարակից ծառայությունների զարգացումն առաջնային խնդիր է մեզ համար, եւ մենք ուրախությամբ նշում ենք, որ հասել ենք մեր առաջին հաղթական նշաձողին՝ ավելի քան 1 մլն մարդ օգտվել է մեր ծառայությունից: Հետագայում կշարունակենք կատարելագործել մեր ծառայությունը եւ ստեղծել նորերը»,- նշել է Սբերբանկի «ՏունՔլիք» ստորաբաժանման տնօրեն Նիկոլայ Վասեւը: «ՏունՔլիք» ծառայությունն աշխատում է 2017-ից, այն հնարավորություն է տալիս բնակարանի գնման ամբողջ ցիկլն անցնել օնլայն՝ սկսած անշարժ գույքի ընտրությունից եւ հիփոթեքի ձեւակերպումից միչեւ հաշվառումը պետական ռեգիստրում: «Ֆինտեխ» բաժնի գործընկեր` Tweet Դիտում՝ 20354

Более 1 млн клиентов Сбербанка оформили ипотеку через «ДомКлик»
Число пользователей сервиса Сбербанка «ДомКлик», предназначенного для поиска и покупки недвижимости в ипотеку, превысило 1 млн человек.
Как сообщает пресс-центр банка, это те люди, которые зарегистрировались и создали заявку на ипотеку на сайте или в приложении. По состоянию на март 2018 года, уже более 17% выдач ипотеки приходится на заявки, поданные через «ДомКлик».
«Перевод ипотеки в онлайн и развитие смежных с ней услуг - приоритетная задача для нас, и мы с радостью отмечаем, что взяли первый значимый рубеж - более миллиона человек воспользовались нашим сервисом. В дальнейшем мы продолжим совершенствовать наш сервис и создавать новые услуги»,- отметил директор дивизиона «ДомКлик» Сбербанка Николай Васев.
Сервис «ДомКлик» работает с 2017 года, он позволяет пройти почти весь цикл покупки квартиры онлайн - от выбора объекта и оформления ипотеки до постановки на учет в Росреестр.