ԱրարատԲանկը կթողարկի եւ կտեղաբաշխի 3,000,000 ԱՄՆ դոլարի պարտատոմս
Սույն թվականի սեպտեմբերի 8-ին ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿ բաց բաժնետիրական ընկերությունը կթողարկի 2022 թվականի երկրորդ դոլարային տրանշը՝ հետեւյալ պայմաններով.
Թողարկման ընդհանուր ծավալը՝ 3,000,000 ԱՄՆ դոլար
Քանակը՝ 120,000 հատ
Անվանական արժեքը՝ 25 ԱՄՆ դոլար
Շրջանառության ժամկետը՝ 27 ամիս
Արժեկտրոնային տարեկան եկամտաբերությունը՝ 4,25%
Արժեկտրոնի վճարման պարբերականությունը՝ եռամսյակային
Պարտատոմսերը տեղաբաշխվելու են 2022 թվականի սեպտեմբերի 8-ից մինչեւ 2022 թվականի դեկտեմբերի 8-ը ներառյալ, եթե պարտատոմսերի տեղաբաշխվող ծավալը չսպառվի մինչեւ նշված ամսաթիվը։ Պարտատոմսերը կարող եք ձեռք բերել թե՛ ԱրարատԲանկի գլխամասային գրասենյակում, թե՛ բանկի մասնաճյուղերում, իսկ ցուցակումից սկսած պարտատոմսերը շրջանառվելու են երկրորդային շուկայում, մասնավորապես՝ «Հայաստանի ֆոնդային բորսա» ԲԲԸ առեւտրային հարթակում:
Բանկում հիշեցրել են, որ պարտատոմսերով ներգրավված դրամական միջոցները երաշխավորված են «Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի» կողմից։
ԱրարատԲանկի 23-րդ թողարկման պարտատոմսերի վերաբերյալ ամբողջական տեղեկատվությունը հասանելի այս հղմամբ:
Պարտատոմսերի թողարկման ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից սույն թվականի ապրիլի 8-ին։

АраратБанк выпустит и разместит облигации на 3 млн долларов
8-го сентября текущего года ОАО АРАРАТБАНК выпустит второй за 2022 год долларовый транш на следующих условиях:
Общий объем эмиссии - 3,000,000 долларов США
Количество облигаций - 120,000
Номинальная стоимость - 25 долларов США
Срок обращения - 27 месяцев
Годовая купонная доходность - 4,25%
Периодичность купонных выплат – ежеквартально.
Облигации будут размещены с 8-го сентября 2022 года до 8-го декабря 2022 года включительно, если размещаемый объем облигаций не будет исчерпан до указанной даты. Облигации можно приобрести как в головном офисе, так и в филиалах АраратБанка, а после листинга облигации будут введены в обращение на вторичном рынке, в частности, на торговой площадке ОАО «Фондовая биржа Армении».
В банке напомнили, что привлеченные в виде облигаций денежные средства гарантированны со стороны Фонда гарантирования компенсации вкладов.
Полная информация о 23-й эмиссии облигаций АраратБанка доступна по этой ссылке.
Программный проспект облигаций зарегистрирован со стороны Центрального банка РА 8 апреля текущего года.