IDBank-ն իրականացնում է պարտատոմսերի հերթական թողարկումը
2022 թվականի փետրվարի 25-ին IDBank-ը հրապարակային առաջարկի միջոցով կթողարկի անվանական արժեկտրոնային դրամային պարտատոմսեր` հետեւյալ պայմաններով.
- Ընդհանուր ծավալը՝ 1 500 000 000 ՀՀ դրամ
- Քանակը՝ 150 000 հատ
- Անվանական արժեքը՝ 10 000 ՀՀ դրամ
- Շրջանառության ժամկետը՝ 27 ամիս
- Արժեկտրոնային տարեկան եկամտաբերությունը՝ 9.25%
- Մարման ամսաթիվ՝ մայիսի 25, 2024թ․
- Արժեկտրոնի վճարման պարբերականությունը՝ 3 ամիս պարբերականությամբ։
AMANLBB2GER8 տարբերակիչ ծածկագրով անվանական, արժեկտրոնային պարտատոմսերը տեղաբաշխվելու են 2022 թվականի փետրվարի 25-ից մինչեւ 2022 թվականի մայիսի 18-ը, ներառյալ՝ հրապարակային առաջարկի միջոցով։
Լրացնելով համապատասխան հայտը եւ ներկայացնելով բանկ՝ կարելի է ձեռք բերել դրամային պարտատոմսերը, որոնց վերաբերյալ ամբողջական ինֆորմացիան (տարբերակիչ ծածկագիր, անվանական արժեք, քանակ, տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերություն, արժեկտրոնի վճարման օր եւ պարտատոմսերի մարման օր) կարտացոլվի Idram&IDBank հավելվածի «Բանկինգ» բաժնի «Պարտատոմսեր» ենթաբաժնում։
IDBank-ի 2022թ․ երկրորդ թողարկման դրամային պարտատոմսերի վերաբերյալ ամբողջական տեղեկատվությունը հասանելի է հետեւյալ հղմամբ։
Պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ Կենտրոնական բանկում ՀՀ ԿԲ նախագահի 23 հուլիս 2021թ. թիվ 1/392Ա որոշմամբ։ Ծրագրային ազդագրի, դրա լրացման էլեկտրոնային տարբերակներին եւ սույն թողարկման հիմնական պայմաններին կարող եք ծանոթանալ IDBank-ի պաշտոնական կայքում:

IDBank осуществляет очередной выпуск номинальных купонных облигаций
25 февраля 2022 года IDBank через публичную оферту выпустит первый транш драмовых номинальных купонных облигаций со следующими условиями:
- Общий объем- 1 500 000 000 драмов РА
- Количество- 150 000 штук
- Номинальная стоимость- 10 000 драмов РА
- Срок обращения - 27 месяцев
- Годовой купонный доход - 9,25%
- Дата погашения - 25 мая 2024 г.
- Облигации будут выплачиваться ежеквартально.
Номинальные купонные облигации под аббревиатурой AMANLBB2GER8 будут размещены с 25 февраля 2022 г. по 18 мая 2022 г. посредством открытой оферты.
Заполнив соответствующую заявку и подав в банк, можно приобрести драмовые облигации, полная информация о которых (аббревиатура, номинальная стоимость, количество, годовой купонный доход, день выплаты купона, день погашения облигаций) будут отражены в подразделе «Облигации» раздела «Банкинг» в приложении Idram&IDBank.
Полная информация о втором выпуске драмовых облигаций 2022 года IDBank-а доступна по следующей ссылке.
Программный проспект облигаций зарегистрирован в Центральном банке Республики Армения 23 июля 2021 года Председателем Центрального банка Республики Армения. Решением № 1/392А. Ознакомиться с электронной версией проспекта и основными условиями данного выпуска можно на официальном сайте IDBank-а.