«Արմենիա Վայն»-ը 2,7 մլրդ դրամ կներդնի կոնյակի արտադրության համար
Կոնյակի արտադրությունը կազմակերպելու նպատակով 2012թ.-ից սկսած Արագածոտնի մարզում կառուցվում է կոնյակի արտադրամաս, որն իրենից ներկայացնելու է խաղողի վերամշակումից մինչ պատրաստի կոնյակի թողարկման համար անհրաժեշտ նորագույն սարքավորումների եւ տեխնոլոգիաների մի ամբողջ համալիր:
Վահրամ Ավանեսյանը տեղեկացրել է, որ ընկերությունն իր առաջին կոնյակը շուկա դուրս կհանի 2015 թվականի աշնանը:
Այսօր ՀՀ կառավարությունն իր որոշմամբ «Արմենիա Վայն» գործարանի կողմից իրականացվող ներդրումային ծրագրի շրջանակներում ներմուծվող 300 մլն դրամը գերազանցող արժեքով ապրանքների ԱԱՀ վճարման ժամկետը հետաձգել է մինչեւ 2017 թվականի մարտի 1-ը:
«Արմենիա Վայն» ընկերությունը հիմնադրվել է 2008 թվականին: 2010 թվականից արտադրում է գինիներ: Հիմնադրման օրվանից ընկերությունը կատարել է շուրջ 10 մլրդ դրամի ներդրում:

«Армения Вайн» инвестирует 2,7 млрд. драмов в производство коньяка
С целью организации производства коньяка с 2012 года в Арагацотнском районе строится коньячный завод, который будет представлять собой целый комплекс новейшего оборудования и технологий, необходимых для всего процесса - начиная с переработки винограда до выпуска готового коньяка.
Ваграм Аванесян сообщил, что свой первый коньяк компания выведет на рынок осенью 2015 года.
Сегодня правительство Армении приняло решение отсрочить платеж НДС превышающих 300 млн. драмов товаров, которые импортируются в рамках инвестиционной программы завода «Армения Вайн».
«Армения Вайн» была основана в 2008 году. С 2010 года производит вино. Со дня основания компания сделала инвестиции на около 10 млрд. драмов.