02.07.2019 | 17:42 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Հոդվածներ /
2019թ. երկրորդ եռամսյակի արդյունքներով՝ ԶԼՄ-ներում (լրատվական կայքեր, թերթեր եւ հեռուստաընկերությունների լրատվական հաղորդումներ) ունեցած հիշատակումների թվով առաջատար են հետեւյալ բանկերը՝ Ամերիաբանկը (576), ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը (442) եւ Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկը (304):
Լրատվական կայքերում հիշատակումների թվով առաջատար է Ամերիաբանկը՝ 557 հիշատակում: Թերթերում առաջատար է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը՝ 93 հոդված, իսկ հեռուստատեսությամբ՝ Արարատբանկը՝ 13 ռեպորտաժ:
Դրական հիշատակումների թվով առաջատար է Ամերիաբանկը՝ 560 հիշատակում, երկրորդը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն է՝ 282 հիշատակում, երրորդն այս ցուցանիշով Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկն է՝ 255 հիշատակում:
Հիշատակումների ընդհանուր քանակում դրական հիշատակումների տոկոսային հարաբերակցությամբ առաջատարը նույնպես Ամերիաբանկն է՝ 97,2%, 560 դրական հիշատակում 576-ից: Երկրորդն այս ցուցանիշով IDBank-ն է՝ 84,1%, 37 դրական հիշատակում 44-ից, երրորդն Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկն է՝ 83,9%, 255 դրական հիշատակում 304-ից:
Բանկային մոնիտորինգի դեպքում դիտարկվում են 44 կայքեր, թերթեր (16 անվանում) եւ հեռուստաընկերությունների լրատվական հաղորդումներ (12 անվանում):
Ընդհանուր առմամբ, MaxMonitor-ը դիտարկում է 150 հայկական կայքեր:
Մեդիամաքսը միակ ընկերությունն է Հայաստանում, որն անդամակցում է FIBEP-ին՝ մեդիամոնիտորինգային ընկերությունների միջազգային ֆեդերացիային, եւ առաջարկում միջազգային չափանիշներին համապատասխան ծառայություններ:
«ՀՀ բանկերը ԶԼՄ-ներում» հաշվետվության 2019թ. 1-ին եռամսյակի արդյունքներին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:

02.07.2019 | 17:42 Главная страница / Новости / Статьи /
По данным за первый квартал 2019 года, по количеству упоминаний в СМИ (информационные сайты, газеты и информационные программы телекомпаний) лидерами являются следующие банки: Америабанк - 576 упоминаний, Банк ВТБ (Армения) (442) и Акба-Кредит Агриколь Банк (304).
Америабанк лидирует по количеству упоминаний в новостных сайтах (557). Банк ВТБ (Армения) лидирует по количеству упоминаний в газетах (93), а Араратбанк- по телевидению (13).
По количеству положительных упоминаний лидером является Америабанк - 560 упоминания, на втором месте - Банк ВТБ (Армения) (282), а на третьей позиции - Акба-Кредит Агриколь Банк (255).
В общем процентном соотношении по количеству положительных упоминаний лидирует Америабанк - 560 положительных упоминания из 576 (97,2%). Второй по этому показателю - IDBank (37 из 44, 84,1%) и на третьем месте - Акба-Кредит Агриколь Банк (255 из 304, 83,9%).
По части банковского мониторинга проводится мониторинг 44 сайтов, 16 газет и информационных телепрограмм 12 телекомпаний.