Հունաստանի նախագահն անվանական տակառ ունեցավ Երեւանի կոնյակի գործարանում
Հայաստան կատարած պետական այցի շրջանակներում Հունաստանի նախագահ Կարոլոս Պապուլիասի գլխավորած պատվիրակությունն այսօր այցելել է Երեւանի կոնյակի գործարան:
Պատվիրակությունը եղել է Երեւանի կոնյակի գործարանի հնեցման արտադրամասում՝ ծանոթանալով հայկական Արարատ կոնյակի պատմությանը եւ արտադրական պրոցեսին:
Կարոլոս Պապուլիասը կանգ է առել «Խաղաղության տակառի» մոտ, որը հիմնադրվել է 2001 թվականին ի պատիվ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների այցի, գրառում է կատարել գործարանի հուշագրքում:
Ըստ ավանդույթի` Երեւանի կոնյակի գործարանի հնեցման արտադրամասի նախագահական անցուղին համալրվեց Հունաստանի նախագահ Կարոլոս Պապուլիասի անվանական տակառով: Կարոլոս Պապուլիասը Երեւանի կոնյակի գործարան այցելած 26-րդ նախագահն է, որի պատվին այստեղ կոնյակի սպիրտ է հնեցվում:
Երեւանի կոնյակի գործարանի գործադիր տնօրեն Արտակ Բարսեղյանը Հունաստանի նախագահին նվիրեց նաեւ գործարանի հնագույն սպիրտներից պատրաստված կոնյակ` Արարատի բացառիկ հավաքածուից:

Именная бочка президента Греции заложена на ЕКЗ
Делегация посетила цех выдержки Ереванского коньячного завода, где ознакомилась с историей и процессом производства армянского коньяка Арарат.
Президент Греции остановился около «Бочки мира», заложенной в 2001 году по случаю визита сопредседателей Минской группы ОБСЕ, оставил памятную запись в книге гостей ЕКЗ.
По традиции, на Ереванском коньячном заводе была заложена именная бочка президента Греции. Каролос Папульас стал 26-м президентом, в честь которого на ЕКЗ закладывается бочка.
Исполнительный директор Ереванского коньячного завода Артак Барсегян президенту Греции эксклюзивную бутылку коньяка Арарат, приготовленную из старейших спиртов предприятия.