Go2Armenia-ն գործարկել է ներգնա տուրիզմի զարգացման ծրագիրը
Սեպտեմբերի 4-ից մեկնարկել է Go2Armenia ընկերության` Հայաստանում ներգնա տուրիզմի զարգացմանն ուղղված ծրագիրը, որի շրջանակներում շաբաթը երկու օր դեպի Երեւան երեքական չվերթ կլինի, որոնցից երկուսը` Մոսկվայից,  երկուսը` Դանի Ռոստովից եւ երկուսը` Կրասնոդարից:
Նախագծի առաջին այցելուները Go2Armenia ընկերության զբոսաշրջային փաթեթները վաճառող տուրօպերատորների աշխատակիցներն են:
Մոսկվայից, Դոնի Ռոստովից եւ Կրասնոդարից եկած ավելի քան 50 տուրօպերատորները մի քանի օրվա ընթացքում անձամբ կծանոթանան Հայաստանի զբոսաշրջային գրավչությանը:
«Եկանք այն եզրակացության, որ նման ճանաչողական այցն ավելի արդյունավետ կլինի տուրօպերատորների աշխատակիցների համար, քան բուկլետներն ու գովազդային արշավները: Հիսունից ավել հյուրերը մեզ հետ համագործակցող ընկերությունների աշխատակիցներն են, որոնք ավելի լավ պատկերացում կկազմեն Հայաստանի եւ փաթեթում ներառված ծառայությունների մասին»,-ասել է Go2Armenia ընկերության հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Աննա Գրիգորյանը:
«Մեր ցանկությունն է, որ տուրի ավարտին դուք հանդես գաք ձեր առաջարկություններով եւ կարծիքներով, որոնք կօգնեն մեզ կատարելագործել փաթեթում ներառված ծառայությունները»,- հյուրերի հետ հանդիպման ժամանակ ասել է Go2Armenia ընկերության տնօրեն Արկադի Կեւորկովը:
Նա նշել է, որ  աշխատանքի ընթացքում պետք է փորձեն հասկանալ, թե ի՞նչպես կարող են նվազեցնել փոխադրման ծախսերը: «Մենք լուրջ մեկնարկային փուլում ենք, կանգ չենք առնելու եւ գնալու ենք դեպի զարգացման», - ասել է ընկերության ղեկավարը:
Տուրիստական փաթեթները ներառում են էքսկուրսիաներ ՀՀ ողջ տարածքում, որոնք կներառեն այցելություններ պատմական վայրեր, կուրորտային քաղաքներ, ազատ հանգիստ, լեռնադահուկային տուրեր եւ այն: Նախագծի շրջանակներում Հայաստան եկող զբոսաշրջիկները հնարավորություն կունենան ծանոթանալու հայկական մշակույթին, համտեսելու հայկական կոնյակն ու ծանոթանալու հայկական խոհանոցային մշակույթի հետ:
«Հայաստանը մի մեծ հյուրընկալ տուն է, որտեղ սեղանը միշտ լի է համեղ կերակուրներով, իսկ դուռը` բաց անսահմանափակ թվով հյուրերի համար»,-ասել է Go2Armenia ընկերության հայաստանյան գրասենյակի տնօրենն ու հավելել, որ նախագծի հիմնական նպատակն է Հայաստանի ճանաչվածությունն ու հասանելիությունը զանգվածային դարձնել:
«Ջանքեր ենք գործադրում զանգվածային տուրիզմի զարգացման ուղղությամբ, քանի որ ունենք անհրաժեշտ պայմանները: Սովետական տարիներին տուրիզմը եղել է Հայաստանի զարգացած ճյուղերից մեկը, ինչը փորձում ենք վերականգնել»,-ասել է Աննա Գրիգորյանը:
Go2Armenia ընկերությունը նախատեսում է  2015 թվականից նախագծում ընդգրկել 11 ռուսաստանյան քաղաքներ, 11 եվրոպական եւ 7 ասիական երկրներ:

Go2Armenia стартовала программу развития въездного туризма
4 сентября стартовала программа компании Go2Armenia, направленная на развитие въездного туризма в Армении, в рамках которой дважды в неделю будет совершаться по три рейса в Ереван, 2 из которых - из Москвы, 2 - из Ростова-на-Дону, 2 - из Краснодара.
Первыми посетителями проекта являются сотрудники туроператоров, продающих туристические пакеты компании Go2Armenia.
Более 50 туроператоров, прибывших из Москвы, Ростова-на-Дону и Краснодара, в течение нескольких дней сами увидят туристическую привлекательность Армении.
«Мы пришли к выводу, что подобный ознакомительный визит будет более эффективным для сотрудников туроператоров, чем буклеты и рекламные кампании. Более пятидесяти гостей являются сотрудниками сотрудничающих с нами компаний. Они будут иметь более хорошее представление об Армении и включенных в пакет услугах»,- сказала директор армянского офиса компании Go2Armenia Анна Григорян.
«Мы хотим, чтобы к концу тура вы выступили с предложениями и мнениями, которые нам помогут совершенствовать включенные в пакет услуги»,- сказал директор компании Go2Armenia Аркадий Кеворков на встрече с гостями.
Он отметил, что во время работы они должны попытаться понять, как могут сократить транспортные расходы. «Мы находимся на серьезном начальном этапе, не будем останавливаться и будем развиваться», - сказал руководитель компании.
Туристические пакеты включают экскурсии по всей территории Армении - посещение исторических мест, курортных городов, свободный отдых, горнолыжные туры и т.д. Туристы, посещающие Армению в рамках программы, смогут узнать об армянской культуре, попробовать армянский коньяк и познакомиться с армянской кухней.
«Армения - большой гостеприимный дом, где стол всегда полон вкусной еды, а дверь открыта для неограниченного количества гостей»,- сказала директор армянского офиса компании Go2Armenia и добавила, что основная цель проекта - сделать популярность и доступность Армении более массовой.
«Мы прилагаем усилия, направленные на развитие массового туризма, так как у нас есть необходимые условия. В советские времена туризм был одной из развитых отраслей Армении, и это мы пытаемся восстановить»,- сказала Анна Григорян.
Компания Go2Armenia планирует с 2015 года включить в программу 11 российских городов, 11 европейских и 7 азиатских стран.