UniBank-ը ներկայացրել է Al Kart-ը
Հուլիսի 3-ին ադրբեջանական UniBank-ը ներկայացրել է իր նոր Al Kart կրեդիտային քարտը` ՙԳնի’ր, ինչ ցանկանում ես՚ նշանաբանով:
“Նոր բանկային ապրանքատեսակի թողարկումը Al Kart բրենդի ներքո դարձավ բանկի կողմից անցկացված լայնածավալ մարքետինգային հետազոտության արդյունքը: Եթե նախկինում երկրի բանկային համակարգում իշխում էր նեղնպատկայաին վարկավորման փորձը, ապա Al Kart անվճար քարտի շնորհիվ մեր հաճախորդները հնարավորություն են ստանում վճարել իրենց անհրաժեշտ ցանկացած ապրանքի եւ ծառայության ձեռքբերման դիմաց”, - նշել է UniBank-ի ներկայացուցիչ Ֆայիգ Զեյնալովը:
Ինչպես հաղորդում է “Թրենդը”, Al Kart առաջարկում է վարկային գիծ, որի ծավալը կարող է տատանվել 500-ից մինչեւ 3000 ԱՄՆ դոլար: Վարկային գիծը հատկացվում է 26% տարեկան տոկոսադրույքով, որը հաշվարկվում է միայն վարկի օգտագործված գումարի համար: Տոկոսները հաշվարկվում են յուրաքանչյուր ամսվա 6-ին, ինչը հնարավորություն է տալիս անվճար օգտվել վարկային գծի միջոցներից արտոնյալ ժամանակահատվածում, որի ժամկետը կարող է կազմել մինչեւ 30 օրացույցային օր:
Այն դեպքում, երբ հաճախորդը քարտային հաշիվն լրացնում է սեփական միջոցներով, UniBank-ը քարտային հաշվի դեպոզիտի գումարին հաշվարկում է տարեկան 5%: Քարտը հատկացվում է 1 տարի ժամկետով:

UniBank представил Al Kart
3 июля азербайджанский UniBank презентовал новую кредитную карту AL Kart под девизом «Купи все, что хочешь».
«Запуск нового продукта под брэндом AL Kart стал результатом масштабного маркетингового исследования, проведенного банком. Если ранее на банковском рынке страны доминировала практика узкоцелевого кредитования, то благодаря бесплатной AL Kart клиенты нашего банка получают возможность оплатить приобретение любых необходимых им товаров и услуг», -отметил представитель UniBank Фаиг Зейналов.
Как сообщает Тренд, UniBank предлагает клиентам получить карту с кредитной линией, объем которой составляет от 500 до 3000 долларов США. Кредитная линия предоставляется под 26% годовых, которые начисляются лишь на использованную сумму кредита. Проценты начисляются 6-го числа каждого месяца, что дает возможность пользоваться средствами кредитной линии бесплатно в течение льготного периода, срок которого может достигать 30 календарных дней.
В случае, клиент пополняет карточный счет за счет собственных средств, UniBank обязуется начислять 5% годовых на сумму депозитной составляющей карточного счета. Карта выдается сроком на 1 год.