ՎԶԵԲ-ն Արմսվիսբանկին հաստատող բանկի կարգավիճակ է շնորհել
Վերակառուցման եւ Զարգացման Եվրոպական Բանկի (ՎԶԵԲ) կողմից «Առեւտրի ֆինանսավորման ծրագրի» շրջանակներում Արմսվիսբանկին շնորհվել է հաստատող Բանկի կարգավիճակ:
Այս մասին համաձայնագիրն այսօր ստորագրել են ՎԶԵԲ Երեւանյան գրասենյակի տնօրեն Մարկ Դեյվիսը եւ Արմսվիսբանկի գործադիր տնօրեն Գեւորգ Մաչանյանը:
«Նոր կարգավիճակում Արմսվիսբանկը կհաստատի արտասահմանյան բանկերի կողմից թողարկվող ակրեդիտիվները եւ երաշխիքները` արտահանողների համար առավել հասանելի դարձնելով առեւտրի ֆինանսավորման գործիքների կիրառումը»,- ասել է Արմսվիսբանկի գործադիր տնօրեն Գեւորգ Մաչանյանը
«Այս համաձայնագրով ՎԶԵԲ-ն իր որոշ գործառույթներ վստահում է Արմսվիսբանկին: Մեր համագործակցությունը սկսվել է դեռ 2010-ին եւ ակտիվ շարունակվում է»,- նշել է ՎԶԵԲ Երեւանյան գրասենյակի տնօրեն Մարկ Դեյվիսը: Նա կարեւորել է նաեւ այն հանգամանքը, որ Արմսվիսբանկի աշխատակիցներն ակտիվ մասնակցություն են ունեցել ՎԶԵԲ-ի կազմակերպած սեմինարներին:
Համաձայնագրով Արմսվիսբանկն ընդգրկվում է այնպիսի առաջնակարգ բանկերի շարքում, ինչպիսիք են UBS Bank-ը, Commerzbank-ը,  Deutsche Bank-ը եւ այլն:

ЕБРР присвоил Армсвисбанку статус подтверждающего банка
Европейский банк реконструкции и развития (ЕБРР) присвоил Армсвисбанку статус подтверждающего банка в рамках «Программы торгового финансирования».
Соответствующее соглашение сегодня подписали руководитель Ереванского офиса ЕБРР Марк Дэйвис и исполнительный директор Армсвисбанка Геворг Мачанян.
«В новом статусе Армсвивбанк будет подтверждать аккредитивы и гарантии, выпущенные иностранными банками, сделав более доступными применение инструментов торгового финансирования для экспортеров»,- сказал исполнительный директор Армсвисбанка Геворг Мачанян.
«В рамках данного соглашения ЕБРР доверяет некоторые свои функции Армсвисбанку. Наше сотрудничество стартовало еще в 2010 году и активно продолжается»,- отметил руководитель Ереванского офиса ЕБРР Марк Дэйвис. Он отметил важность того обстоятельства, что сотрудники Армсвисбанка активно участвовали в семинарах ЕБРР.
В соответствии с соглашением,  Армсвисбанк включен в список таких ведущих банков, как UBS Bank, Commerzbank,  Deutsche Bank и т.д.