ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի մասնաճյուղերում ավելացվել է TelCell-ի միջոցով վճարման սահմանաչափը
Այսուհետ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի մասնաճյուղերում TelCell տերմինալների միջոցով կարելի է կատարել բանկային/քարտային հաշիվների համալրում եւ վարկերի մարում դրամի մուտքագրման ավելացված սահմանաչափով:
Մասնավորապես, բանկի տերմինալային համակարգում կատարվող բոլոր տեսակի վճարումների սահմանաչափը 60 հազ. դրամից բարձրացվել է մինչեւ 100 հազ. դրամ:
Ինչպես հայտնել են բանկում, «այս փոփոխություններն ապահովում են հաճախորդների հարմարավետության նոր մակարդակ, որոնք կատարում են 60 հազ. դրամից ավել գումարի գործառնություններ տերմինալների միջոցով: Նրանք տնտեսում են իրենց ժամանակն ու միջնորդավճարի վրա ծախսվող գումարը, քանի որ հնարավոր է միանգամից մուտքագրել 100 հազ. դրամ` վճարելով միջնորդավճար մեկ անգամ»:
Բանկի 49 մասնաճյուղերում տեղադրված են TelCell վճարային տերմինալներ, որոնց միջոցով կարելի է կատարել բանկային գործարքներ հաշված րոպեների ընթացքում:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի բանկային/քարտային հաշիվների համալրումն ու վարկերի մարումը TelCell տերմինալների միջոցով կատարվում է առցանց երկուշաբթիից ուրբաթ ժամը 9-ից 19-ը, շաբաթ օրը` ժամը 9-ից 18-ը: Մնացած օրերին եւ ժամերին կատարված գործարքներն իրականացվում են հաջորդ բանկային օրը` ժամը 9:00-ին:
Գործարքի ավարտին հաճախորդի բջջային հեռախոսահամարին ուղարկվում է գործարքը հաստատող SMS հաղորդագրություն:

В филиалах Банка ВТБ (Армения) увеличен лимит пополнения через терминалы TelCell
Отныне в филиалах Банка ВТБ (Армения) можно совершить пополнения банковских/карточных счетов и погашения кредитов через терминалы TelCell с увеличенным максимальным лимитом пополнения.
В частности, в терминальной сети Банка ВТБ (Армения) лимит принимаемых через терминалы платежей всех видов, включая пополнения карточных/банковских счетов и погашения кредитов банка, поднят с 60 тыс. до 100 тыс. драмов.
Как отметили в банке, «эти изменения обеспечивают новый уровень удобства для клиентов, совершающих операции через терминалы свыше 60 000 драмов. Они экономят на комиссии, поскольку пополнения можно совершить уже сразу на 100 тыс. драмов, платя комиссию один раз».
В 49 филиалах банка уже установлены платежные терминалы TelCell, через которые можно осуществить банковские операции мгновенно.
Пополнение банковских/карточных счетов и погашение кредитов Банка ВТБ (Армения) с помощью платежных терминалов TelCell осуществляется в режиме онлайн с понедельника по пятницу с 9 до 19 часов, в субботу – с 9 до 18. Операции, совершенные в остальные дни и часы, осуществляются на следующий банковский день в 9:00.