Կոնվերս Բանկը ներդնում է էլ. առեւտրի համակարգ՝ հատուկ գործարարների համար
Կոնվերս Բանկը ներդնում է էլեկտրոնային առեւտրի նոր eCommerce համակարգ՝ հատուկ հայաստանյան ընկերությունների համար:
Ինչպես հայտնել են բանկում, eCommerce համակարգի շնորհիվ  Հայաստանում գրանցված ընկերությունները հնարավորություն կստանան ընդունելու միջազգային Visa եւ MasterCard քարտերով վճարումներ ամբողջ աշխարհից՝  առանց նախկինում առկա բարձր միջնորդավճարի:
«Այս ծառայությունը հայաստանյան գործարարների համար նոր դռներ կբացի դեպի էլեկտրոնային առեւտրի գլոբալ աշխարհ: Եվ գործարարների, եւ քարտապանների ապահովության համար Կոնվերս Բանկը ներդրել եւ կիրառում է անվտանգության ամենաժամանակակից գործիքները», - նշված է բանկի հաղորդագրության մեջ:
eCommerce համակարգը, ինչպես նաեւ Կոնվերս Բանկի ՏՏ ուղղվածություն ունեցող մի շարք նոր պրոդուկտներ կներկայացվեն հունիսի 20-21 կայանալիք Դիջիթեք Բիզնես Ֆորումին:
«Կոնվերս Բանկն ուրախ է մասնակցել այս տարվա Դիջիթեք Բիզնես Ֆորումին եւ այնտեղ ներկայացնել մեր նոր պրոդուկտները: Մենք համոզված ենք, որ էլեկտրոնային առեւտրի զարգացումը  կհանգեցնի Հայաստանի ողջ տնտեսության զարգացմանը, եւ դա է պատճառներից մեկը, որ վերջին շրջանում մենք բռնեցինք ֆինանսական շուկայում նորարար տեխնոլոգիական լուծումների ներդրման ուղին», - ասել է Կոնվերս բանկի Ռազմավարական զարգացման վարչության ղեկավար Րաֆֆի Քասարջյանը:

Конверс Банк внедряет систему эл.торговли специально для бизнесменов
Конверс Банк внедряет новую систему электронной торговли eCommerce специально для армянских компаний.
Как сообщили в банке, благодаря системе eCommerce зарегистрированные в Армении компании смогут принимать платежи со всего мира по международным картам Visa и MasterCard без прежней высокой комиссии.
«Эта услуга откроет новые двери для армянских бизнесменов в глобальный мир электронной коммерции. При этом Конверс Банк внедрил и применяет самые современные инструменты безопасности», - говорится в сообщении банка.
Система eCommerce, а также ряд новых IT-ориентированных продуктов банка будут представлены на бизнес-форуме DigiTech 20-21 июня.
«Конверс Банк рад участвовать в бизнес-форуме DigiTech и представить новые продукты. Мы уверены, что развитие электронной торговли приведет к развитию всей экономики Армении, в силу чего в последнее время мы встали на путь внедрения инновационных технологических решений на финансовом рынке»,- отметил руководитель  Управления  по стратегическому развитию банка Раффи Касарджян.