ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը տոն պարգեւեց երեխաներին
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա կապակցությամբ Երեւանի «Մուրացան» հիվանդանոցում տոնական միջոցառում էր կազմակերպել քաղցկեղով հիվանդ երեխաների համար:
Երեխաների համար հիվանդանոց էին հրավիրվել մուլտֆիլմերի հերոսներ, աճպարարներ, ծաղրածուներ: Երեխաները մասնակցեցին տարբեր խաղերի եւ մրցույթների:
Բանկը փոխանցեց երեխաներին նվերներ, իսկ հիվանդանոցին` կենցաղային տեխնիկա եւ խոհանոցային պարագաներ հիվանդանոցում երեխաների բուժման ընթացքը թեթեւացնելու համար:
Միջոցառման վերջում մասնակիցների կողմից գրված ցանություններով լի արկղը բաց թողնվեց երկինք…
«Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցի Քիմիաթերապիայի կլինիկայում հեմատո-օնկոլոգիական հիվանդությունների դեմ բուժում ստանում են ինչպես երեխաներ, այնպես էլ մեծեր: Երեխաներն անցկացնում են հիվանդանոցում 9 ամիս, սակայն ընդհանուր բուժման կուրսը տեւում է 3 տարի: Դեղորայքային բուժումից բացի երեխաներն անցնում են նաեւ հոգեթերապիայի կուրս:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը միշտ մեծ ուշադրություն է դարձնում աջակցության եւ խնամքի կարիք ունեցող երեխաներին, իսկ մեր աշխատակիցներն ակտիվ մասնակցություն են ունենում նրանց համար կազմակերպած միջոցառումներին: Բարեգործությունն ու երեխաների մասին հոգ տանելը ՎՏԲ խմբի ավանդույթներից է: Ուրախ ենք, որ կարող ենք օգնել «Մուրացան» հիվանդանոցում բուժվող երեխաներին եւ նվիրել նրանց վառ պահեր»,- նշել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Յուրի Գուսեւը:

Банк ВТБ (Армения) организовал праздник для детей
Банк ВТБ (Армения) в связи с Международным днем защиты детей сегодня организовал праздник в ереванской больнице «Мурацан» для детей с онкологическими заболеваниями.
В больницу были приглашены герои мультфильмов, клоуны и фокусники, жонглеры. Дети приняли участие в разных играх и конкурсах.
Банк передал детям подарки, а больнице - бытовую технику и кухонные принадлежности для облегчения пребывания детей в больнице во время лечения.
В конце мероприятия ящик с пожеланиями участников меропрятия был запущен в небо...
В Клинике химиотерапии Университетской больницы «Мурацан» лечение от гемато-онкологических заболеваний получают как дети, так и взрослые. Дети проводят в больнице 9 месяцев, но в целом курс лечения длится 3 года. Кроме медикаментозного лечения дети проходят также курс психотерапии.
«Банк ВТБ (Армения) всегда проявляет внимание к детям, нуждающимся в заботе и поддержке, а наши сотрудники принимают активное участие в организованных для них  мероприятиях. Благотворительность и забота о детях - в традициях Группы ВТБ. Мы рады, что можем помочь детям, проходящим лечение в больнице «Мурацан», и подарить им яркие моменты», - отметил  Генеральный директор-Председатель Директората ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» Юрий Гусев.