ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի MasterCard քարտապանները ստացել են նոր հնարավորություն
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն այս տարվա ապրիլից իր MasterCard քարտապաններին տրամադրում է հնարավորություն գումար կանխիկացնել ԱՊՀ երկրներում (Հայաստան, Ռուսաստան, Ուկրաինա, Բելառուս եւ Ղազախստան) ու Վրաստանում ՎՏԲ խմբի դուստր բանկերի ավելի քան 11 500 բանկոմատներում նույն սակագներով, ինչ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի բանկոմատներում:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի թողարկած MasterCard քարտերը ներառվել են ՎՏԲ խմբի Միասնական բանկոմատների ցանցի նախագիծ, ինչի շնորհիվ քարտապանները կարող են գումար կանխիկացնել խմբի ներկայության բոլոր երկրներում նույն սակագնով, ինչ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի բանկոմատներում: Դա բանկի MasterCard քարտապաններին հնարավորություն կտա խնայել Հայաստանի սահմաններից դուրս գումար կանխիկացնելիս:
ԱՊՀ երկրներում եւ Վրաստանում ՎՏԲ խմբի ներկայության երկրում հաճախորդը մոտակա բանկոմատը կարող է գտնել գեոլոկացիա ծառայության միջոցով: Այն իրենից ներկայացնում  է բանկի կայքում տեղադրված ինտերակտիվ քարտեզ, որի միջոցով հաճախորդները կարող են ստանալ տեղեկատվություն նշված երկրներում Միասնական բանկոմատների ցանցի բանկոմատների վերաբերյալ` ներբեռնելով այն Android և iOS, Windows ծրագրով աշխատող սարքերի համար:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը միացել է MasterCard վճարային համակարգին 2013թ. սեպտեմբերին: Բանկը, մասնավորապես, թողարկում է Cirrus/Maestro, MasterCard Standard եւ MasterCard Gold քարտերը: Վերջինս ապահովում է հաճախորդներին սոցիալական հատուկ արտոնությունների հասանելիություն Հայաստանում եւ արտասահմանում:

Банка ВТБ (Армения) предоставил новую возможность держателям MasterCard
Банк ВТБ (Армения) с апреля текущего года предоставляет своим клиентам - держателям карт MasterCard возможность получать наличные средства через более 11500 банкоматов дочерних банков группы ВТБ, действующих в странах СНГ (Армения, Россия, Украина, Беларусь и Казахстан) и Грузии по тем же тарифам, что и в банкоматах Банка ВТБ (Армения).
Kарты MasterCard, выпущенные Банком ВТБ (Армения), вошли в проект Единой банкоматной сети группы ВТБ, благодаря чему держатели карт могут обналичивать средства во всех странах присутствия группы по тем же условиям, что и в банкоматах ВТБ (Армения). На рынке в аналогичных случаях удерживается комиссия намного выше, чем в собственной банкоматной сети банка, то есть клиенты банка-держатели MasterCard могут сэкономить средства на обналичивании денег за пределами Армении.
Подходящий банкомат в странах присутствия группы ВТБ в СНГ и Грузии клиентам поможет найти сервис геолокации - интерактивная карта, размещенная на сайте банка, по которой клиенты смогут получить информацию о ближайших банкоматах Единой банкоматной сети в отмеченных странах. Интерактивная карта банкоматов группы ВТБ доступна также для мобильных утройств, работающих на iOS,Windows и Android Market.
Банк ВТБ (Армения) присоединился к платежной системе MasterCard в сентябре 2013 года. В частности, Банк выпускает карты Cirrus/Maestro, MasterCard Standard и MasterCard Gold. Последняя открывает доступ клиентам к специальным привилегиям в Армении и за рубежом.