Telcell-ը միացել է e-payments համակարգին
Telcell վճարային համակարգը միացել է ՀՀ ֆինանսների նախարարության e-payments պետական վճարումների էլեկտրոնային համակարգին:
Այժմ «Թել-Սել» ՓԲԸ պրոցեսինգային կենտրոնին միացած ավելի քան 1200 վճարման կետերից հնարավոր է վճարել վարչական տուգանքները, հյուպատոսական վճարները, պետական տուրքերը, հարկային պարտավորությունները, ինչպես նաեւ տեղական ինքնակառավարման մարմինների կողմից մատուցվող ծառայությունների դիմաց կատարվող վճարումները:
«2014 թվականի համար ծրագրել էինք կազմակերպել պետական վճարումների, հարկերի, տուգանքների վճարումը մեր տերմինալների միջոցով: Քանի որ տերմինալներից օգտվողները չափազանց պահանջկոտ են ծառայությունների որակի եւ արագության հանդեպ, մեր առջեւ դրված խնդիրը դյուրին չէր: Ծրագրի տեխնիկական գնահատումից հետո պարզ դարձավ, որ e-payments համակարգին միանալը խնդրի առավել ժամանակակից եւ արդյունավետ լուծումն է: Համոզված եմ, որ հաճախորդները կգնահատեն պետական վճարումները առցանց ռեժիմով կատարելու իրենց ընձեռնված հնարավորությունը», - ասել է «Թել-Սել» ՓԲԸ տնօրեն Արամ Ազատյանը:
«Ֆինանսների նախարարությունը պատրաստակամ է ձեռք մեկնել եւ իրագործել մասնավոր հատվածի համագործակցության առաջարկները, հատկապես երբ դրանք ուղղված են հանրությանը մատուցվող ծառայություններն առավել հարմար եւ հասանելի դարձնելուն: Այս համատեքստում ողջունում ենք Պետական վճարումների e-payments համակարգին միանալու Telcell-ի նախաձեռնությունը եւ կարծում ենք, որ մեր աջակցությունն ու համատեղ ջանքերն օգտակար կլինեն քաղաքացիներին»,- նշել է ֆինանսների նախարարության աշխատակազմի գործառնական վարչության պետ Ժիրայր Տիտիզյանը:

Telcell присоединился к системе e-payments
Платежная система Telcell присоединилась к электронной системе государственных платежей министерства финансов Армении e-payments.
В настоящее время посредством более 1200 платежных терминалов, подключенных к процессинговому центру ЗАО «ТелСелл», можно оплатить административные штрафы, консульские сборы, государственные пошлины, налоговые обязательства, а также заплатить за услуги органов местного самоуправления.
«Мы планировали в 2014 году организовать оплату государственных платежей, налогов и штрафов посредством наших терминалов. Так как наши пользователи очень требовательны к качеству и скорости услуг, перед нами стояла непростая задача. После технической оценки программы стало ясно, что присоединение к системе e-payments является самым современным и эффективным решением. Уверен, клиенты оценят предоставленную им возможность осуществления  в режиме онлайн государственных платежей»,- отметил директор ЗАО «ТелСелл» Арам Азатян.
«Министерство финансов готово помогать и реализовывать предложения по сотрудничеству с частным сектором, особенно, если они направлены на то, чтобы  предоставляемые обществу услуги стали более удобными и доступными. В данном контексте мы приветствуем инициативу Telcell о присоединении к системе e-payments и считаем, что наша поддержка и совместные усилия будут полезны гражданам»,- отметил руководитель операционного департамента аппарата министерства финансов Армении Жирайр Титизян.