Առէկսիմբանկն ամփոփել է 2013-ին իրականացրած սոցիալական ծրագրերը
2013 թ-ին Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբն ակտիվորեն շարունակել է իր սոցիալական պարտականությունների իրագործումը բնակչության շրջանում՝ «Երկրի մասշտաբով` յուրաքանչյուրի օգտին» ընդհանուր կարգախոսով:
Մասնավորապես, «Երկրի մասշտաբով` յուրաքանչյուր երեխայի օգտին» սոցիալական ծրագրի շրջանակներում «Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամի (COAF) թվով 20 երեխա ապահովվել է ամսական անվճար սննդով:
Սիրիայի հայկական համայնքի աջակցության ծրագրի շրջանակներում բանկը ֆինանսավորել է Հայաստան ժամանած երեխաների ամառային հանգստի կազմակերպման տրանսպորտային ծախսերը, ինչպես նաեւ ցուցաբերել ֆինանսական աջակցություն անապահով ընտանիքների երկու երեխաների վիրահատական բուժման համար:
Բանկը նաեւ իր վրա է վերցրել Ռուսաստանի եւ Ուկրաինայի կիրակնօրյա հայկական դպրոցների համար հայերեն լեզվի դասագրքի տպագրական ծախսերը:
«Երկրի մասշտաբով` յուրաքանչյուր ուսանողի օգտին» ակցիայի շրջանակներում ամեն տարի Առէկսիմբանկը շնորհում է միանվագ կրթաթոշակներ հանրապետության տարբեր բուհերի ուսանողներին: 2013թ. բանկի կողմից շահած կրթաթոշակով Միքայել Մալխասյանը տպագրել է «Օշական» վերնագրով գիրքը, որը նվիրված է հայ գրատպության հիմնադրման 500 ամյակին:
Ակցիայի շրջանակներում բանկը համագործակցում է «ԱՐՄԱԿԱԴ» Ակադեմիական համագործակցության եւ օժանդակության հայկական ասոցիացիայի հետ` 2013 թվականին նվիրաբերելով iPad:
Տարիներ շարունակ բանկի հաճախորդն է հանդիսանում 102-րդ ռուսական ռազմական բազան: 2013թ. բանկը վերջինիս նվիրեց EPSON պրոյեկտոր եւ մոնիտոր, ինչպես նաեւ ձեռք բերեց խոհանոցային կահույք Գյումրի քաղաքի ՌԴ ՊՆ թիվ 19 միջնակարգ դպրոցի համար:
Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբը ակտիվորեն համագործակցում է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանատան հետ` մշակութային եւ հասարակական միջոցառումների կազմակերպման աջակցության նպատակով:
Բանկը չի մոռանում նաեւ իր նախկին աշխատակիցներին: Ամեն տարի Բանկային աշխատողի օրվա կապակցությամբ Հայաստանի բանկային աշխատողների արհմիության հետ համատեղ Առէկսիմբանկը նյութական օգնություն է հատկացնում ֆինանսական ոլորտի վետերաններին:
«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբը հետագայում եւս հոգ կտանի բնակչության սոցիալապես անապահով խավերի մասին` ակտիվ մասնակցություն ցուցաբերելով երկրի ու նրա քաղաքացիների կյանքում»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

Арэксимбанк подвел итоги социальных программ за 2013 год
В 2013 году Арэксимбанк-группа Газпромбанка активно продолжил осуществление своих социальных обязанностей среди населения под общим лозунгом «В масштабах страны - в интересах каждого».
В частности, в рамках социальной программы «В масштабах страны - в интересах каждого ребенка» 20 детей фонда «Дети Армении» (COAF) были обеспечены ежемесячным бесплатным питанием.
В рамках порограммы по поддержке армянской общины Сирии банк профинансировал транспортные расходы летнего отдыха прибывших в Армению детей, а также оказал финансовую помощь двоим детям из неблагополучных семей для хирургического лечения.
Банк взял на себя также типографские расходы учебника армянского языка для армянских воскресных школ России и Уркраины
В рамках акции «В масштабах страны - в интересах каждого студента» Арэксимбанк каждый год выделяет одноразовые стипендии студентам разных вузов страны. В 2013 году благодаря стипендии банка Микаел Малхасян опубликовал книгу «Ошакан», посвященную 500-летию основания армянского книгопечатания.
В рамках акции банк сотрудничает с Армянской ассоциацией академического сотрудничества и содействия «АРМАКАД», и в 2013 году подарила ей iPad.
Долгие годы клиентом банка является 102-я российская военная база. В 2013г. банк подарил базе монитор и проектор EPSON, а также приобрел кухонную мебель для средней школы N19 Министерства обороны РФ в г. Гюмри.
Арэксимбанк-группа Газпромбанка активно сотрудничает с посольством РФ в Армении с целью организации культурных и общественных мероприятий.
Банк не забывает также о своих бывших сотрудниках. Каждый год в День банковского сотрудника совместно с Объединением профсоюзов банковских работников Армении Арэксимбанк оказывает материальную помощь ветеранам финансовой сферы.
«Арэксимбанк-группа Газпромбанка будет продолжать заботитсья о социально уязвимых группах населения , активно участвуя в жизни страны и ее граждан»,- отмечается в сообщении.