Հայէկոնոմբանկն աջակցում է սիրիահայերին
Հաշվի առնելով սիրիահայության առջեւ ծառացած սոցիալական խնդիրները՝ Հայէկոնոմբանկը 21 սիրիահայ ընտանիքների Pro Bono քարտի շրջանակներում մատուցել է ամանորյա նվերներ` նրանց անվճար տրամադրած պլաստիկ քարտերի հաշիվներին փոխանցելով  100 000-ական դրամ:
Բանկը միջոցառման ընթացում ընդունել է սիրիահայ մասնագետների ինքնակենսագրականները՝ նրանց հետագայում աշխատանք առաջարկելու նպատակով:
Հայէկոնոմբանկի աշխատակիցները մասնակցել են նաեւ «Սիրիահայերի աջակցման խմբի» հանդիպմանը, որտեղ քննարկվել են սիրիահայերի կողմից բարձրացված խնդիրներիլուծման ուղիները եւ հնարավորությունները:

Армэкономбанк помогает сирийским армянам
С учетом социальных проблем, возникших перед сирийскими армянами, Армэконимбанк в рамках карты Pro Bono преподнес 21 семье сирирйских армян новогодние подарки, переведя по 100 000 драмов на счета пластиковых карт, предоставленных им бесплатно.
В рамках мероприятия банк принял резюме сирийских специалистов с целью предложения им работы в будущем.
Сотрудники Армэкономбанка приняли также участие во встрече «Группы поддержки сирийских армян», на которой обсуждались пути и возможности решения проблем, поднятых сирийскими армянами.