Diners Club քարտերն արդեն հասանելի են Հայաստանում
Այսօրվանից Արարատբանկը մեկնարկում է Diners Club նոր վճարային քարտերի թողարկումը, որոնք քարտապաններին կընձեռեն բազմաթիվ արտոնություններ եւ զեղչեր թե Հայաստանում, թե դրա սահմաններից դուրս:
Արարատբանկի գործադիր տնօրեն Աշոտ Օսիպյանը Diners Club քարտերի թողարկումն անվանել է  Հայաստանի վճարահաշվարկային նոր էջի մեկնարկ: Նրա խոսքերով, քարտերն ուղղված են լինելու Premium դասի հաճախորդներին, ովքեր շատ են ճամփորդում: Առաջարկվող քարտերը մի քանի տեսակի են` Diners Club Premium, Super Premium, Diners Club Light Card, Young Professional: Առաջիկա տարում նախատեսվում է թողարկել 5000 քարտ:
Diners Club International ընկերության նախագահ Էդուարդո Տոբոնը կարեւորել է Diners Club քարտերի թողարկումը  Հայաստանում. “Ի դեմս Արարատբանկի, Հայաստանում ունենք ուժեղ գործընկեր, եւ միասին կարող ենք այստեղ հսկայական ծրագրեր իրագործել”:
Տոբոնը հույս է հայտնել, որ կկարողանան իրենց ակումբի անդամներին առաջարկել շահավետ պայմաններ աշխարհի եւ Հայաստանի հիմնական զբոսաշրջային վայրերում:
Բոլոր տեղական ու միջազգային Diners Club քարտերը Հայաստանում կսպասարկվեն Արարատբանկի բանկոմատներում եւ առեւտրի ու սպասարկման ավելի քան 1000 կետերում:
Դեռեւս 2012 թվականին Արարատբանկի եւ  Diners Club International-ի միջեւ ստորագրված պայմանագրով Արարատբանկը հանդիսանում է Diners Club բրենդի ներկայացուցիչը Հայաստանում:
Ի դեպ, Diners Club քարտերը աշխարհում առաջին բազմաֆունկցիոնալ վճարային քարտերն են: Ակումբի քարտապանները օգտվում են տարբեր արտոնություններից, ներառյալ՝ մասնակցություն տարբեր տեսակի բոնուսային ծրագրերի, կոնսիերժ-ծառայություն, աշխարհի 450 օդանավակայանների սրահներ մուտք գործելու եւ սպասարկվելու հնարավորություն, բջջային հավելվածներ եւ բացառիկ այլ հնարավորություններ:
«Diners Club»-ն ամբողջ աշխարհում ունի առեւտրի ու սպասարկման ավելի քան 20 մլն կետեր, ինչպես նաեւ 1 միլիոնից ավելի կանխիկացման կետեր։

В Армении уже доступны карты Diners Club
Сегодня стартует выпуск платежных карт Diners Club, которые предоставят своим держателям множество преимуществ и возможность скидок как в Армении, так и за рубежом.
Исполнительный директор Араратбанка Ашот Осипян назвал выпуск карт Diners Club стартом новой платежно-расчетной системы в Армении. По его словам, карты предназначены для клиентов класса Premium, которые много путешествуют. Предлагаются следующие виды карт: Diners Club Premium, Super Premium, Diners Club Light Card, Young Professional. В течение следующего года планируется выпустить 5000 карт.
Президент компании Diners Club International Эдуардо Тобон отметил важность выпуска карт Diners Club в Армении: “В лице Араратбанка мы имеем в Армении сильного партнера и сможем вместе реализовать огромное количество программ”.
Тобон выразил надежду, что они смогут предлагать членам клуба выгодные условия для туризма в основных туристических зонах мира и Армении.
Все местные и международные карты Diners Club в Армении будут обслуживаться в банкоматах Араратбанка и более чем 1000 точках торговли и обслуживания.
Еще в 2012 году Араратбанк и Diners Club International подписали договор, согласно которому Араратбанк является представителем бренда Diners Club в Армении.
Кстати, карты Diners Club являются первыми в мире многофункциональными расчетными картами. Картодержатели клуба пользуются различными привилегиями, включая участие в различных бонусных программах, услуги консьержа, возможность обслуживания и входа в салоны 450 аэропортов мира, мобильные приложения и другие уникальные возможности.
«Diners Club» насчитывает более 20 млн. пунктов торговли и обслуживания во всем мире, а также более 1 млн. точек обналичивания.