ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը համագործակցում է Komatsu ընկերության հետ ֆինանսական լիզինգի մասով
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը սկսել է համագործակցել Komatsu տարբերանշանի պաշտոնական ներկայացուցիչ «ԻԿՕ Մաշիների» ՍՊԸ հետ ֆինանսական լիզինգի մասով:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն ունի հնարավորություն լիզինգային գործունեություն ծավալել ռուսաստանյան ՎՏԲ Լիզինգ ընկերության միջոցով, որը ՎՏԲ Բանկ ԲԲԸ դուստր կազմակերպությունն է: Դա թույլ է տալիս ավելացնել աշխատանքի օպերատիվությունը, ակտիվորեն զարգացնել պրոդուկտային շարքը, մատակարարների հետ համագործակցության ծրագրերը, ապահովել լիզինգային գործունեության որակյալ ուղեկցումը եւ համագործակցել միջազգային մատակարարների ու վաճառողների հետ:
«Ֆինանսական լիզինգի պահանջարկը Հայաստանում կապված է պոտենցիալ հաճախորդների` լիզինգային ֆինանսավորման հնարավորությունների գիտակցման մակարդակի բարձրացման հետ: ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում ֆինանսական լիզինգ ստանալը նշանակում է ձեռք բերել բոլոր առավելությունները, որոնցից օգտվում են ՎՏԲ Լիզինգ ընկերության հաճախորդները` աշխատակազմի աշխատանքի բարձր չափանիշների երաշխիք, բիզնեսի եւ մասնավոր հաճախորդների համալիր սպասարկման հնարավորություն, կայունություն ու արհեստավարժություն»,- ասել է «ՎՏԲ Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Յուրի Գուսեւը.:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը Հայաստանի տարածքում գործող սակավաթիվ բանկերից է, որն առաջարկում է ֆինանսական լիզինգի ծառայություն : Լիզինգի միջոցով Բանկն առաջարկում է ձեռք բերել ավտոտրանսպորտ, շինարարական տեխնիկա, հանքերում, ճանապարհաշինարարական, արդյունաբերական, բժշկական եւ այլ ոլորտներում օգտագործվող սարքավորումներ:
Komatsu ընկերությունը ամբողջ աշխարհի մասնագետների կողմից ընդունված հատուկ տեխնիկայի առաջատար արտադրող է: Ճապոնական արտադրության էքսկավատորները, ինքնաթափերն ու ամբարձիչները վստահելի ու պարզ սարքավորումների համբավ ունեն: Այսօրվա դրությամբ Komatsu Group-ը ներառում է 188 ընկերություն, որոնք մասնագիտացված են հանքաարդյունաբերական ոլորտի, շինարարական ընկերությունների ու լոգիստիկ կենտրոնների համար նախատեսված որակյալ պահեստամասերի եւ տեխնիկայի արտադրման ուղղությամբ:
Komatsu ընկերությունից Բացի Բանկը համագործակցում է նաեւ խոշոր ռուսական ավտոմոբիլային կորպորացիայի` ծանր բեռնատար մեքենաների արտադրող ԿամԱԶ ընկերության, համաշխարհային ավտոմոբիլային արդյունաբերության առաջատարներ «Toyota Yerevan» LLC (Toyota), «Eurowagen» LLC (Volkswagen), «KIA Motors Armenia» CJSC (KIA), «HANA Service» LLC (official representative SCANIA) ընկերությունների հետ:

Банк ВТБ (Армения) начал сотрудничество с компанией Komatsu по части финансового лизинга
Банк ВТБ (Армения) начал сотрудничество с ООО «ИКО Машинери», официальным дистрибьютором марки Komatsu в Армении, по части финансового лизинга.
Банк ВТБ (Армения) имеет возможность вести лизинговую деятельность через российскую компанию ВТБ Лизинг (дочерняя организации ОАО Банк ВТБ). Это позволяет повысить оперативность работы, активно развивать специализированную продуктовую линейку, программы сотрудничества с поставщиками, обеспечивать качественное сопровождение лизинговой деятельности и сотрудничать с международными поставщиками и продавцами.
«Спрос на финансовый лизинг в Армении связан с повышением уровня понимания потенциальными покупателями тех возможностей, которые связаны с привлечением лизингового финансирования. Получение финансового лизинга в Банке ВТБ (Армения) – это приобретение всех преимуществ, которыми пользуются клиенты компании ВТБ Лизинг: гарантия высоких стандартов работы персонала, возможности комплексного обслуживания бизнеса и частных клиентов, стабильность и профессионализм», - отметил Генеральный директор-Председатель Директората ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» Ю. Гусев:.
Банк ВТБ (Армения) - один из немногих банков, действующих на рынке Армении, который предоставляет услугу финансового лизинга. С помощью лизинга Банк предлагает приобрести автотранспорт, строительную и сельскохозяйственную технику, оборудования, используемые в рудниках, в дорожно-строительной, промышленной и медицинских и прочих отраслях.
Компания Komatsu - ведущий производитель специальной техники, признанной специалистами во всем мире. Экскаваторы, самосвалы и погрузчики японского производства снискали славу надежного и неприхотливого оборудования. На сегодняшний день в состав Komatsu Group входят 188 компаний, ориентированных на выпуск качественных комплектующих и техники для предприятий горнодобывающей отрасли, строительных организаций и логистических центров.