ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի վարկերը հնարավոր է մարել Telcell-ի բոլոր տերմինալներում
2013թ. հոկտեմբերի 1-ից ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները հնարավորություն ունեն բանկի` ՀՀ դրամով տրված բոլոր տեսակի վարկերի մարումն իրականացնել մայրաքաղաքում եւ Հայաստանի մարզերում տեղակայված ավելի քան 1000 Telcell վճարային տերմինալների միջոցով:
Այս տարվա սկզբին ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն անցում կատարեց նաեւ քարտային գործարքների իրականացման օնլայն եղանակին: Դա նշանակում է, որ Telcell վճարային տերմինալների միջոցով օնլայն ռեժիմում կատարված քարտային հաշիվների համալրումները ոչ միայն անմիջապես հաստատվում են ավտոմատացված բանկային համակարգում, այլեւ նույն առցանց եղանակով փոխանցվում են պրոցեսինգային կենտրոն, ապահովելով քարտերի` հաշված վայրկյանների ընթացքում համալրման հնարավորությունը:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հղումը գտնվում է Telcell տերմինալի «Ծառայությունների վճարում» բաժնի «Բանկեր, ԱՊՊԱ, ՈՒՎԿ-եր» ենթաբաժնում: Գործարքի ավարտին հաճախորդի բջջային հեռախոսահամարին ուղարկվում է գործարքը հաստատող SMS հաղորդագրություն:

Погашать кредиты Банка ВТБ (Армения) можно на всех терминалах Telcell
C 1 октября текущего года клиенты Банка ВТБ (Армения) получили возможность погашать все виды кредитов банка, предоставленных в драмах, с помощью более 1000 платежных терминалов Telcell, расположенных как в столице, так и во всех регионах Армении.
В начале 2013 года банк перешел также на осуществление карточных платежей в режиме онлайн. Это означает, что с помощью платежных терминалов Telcell пополнение карточных счетов в онлайн режиме не только утверждается в автоматизированной банковской системе, но и в режиме онлайн передается в процессинговый центр, тем самым обеспечивая возможность пополнения самих карт за считанные секунды.
Ссылка Банка ВТБ (Армения) на платежных терминалах Telcell находится в подразделе «Банки, ОСАГО, УКО» раздела «Оплата услуг». По окончании сделки на телефон клиента приходит СМС-сообщение, подтверждающее операцию.