ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի թիմը մասնակցել է ՎՏԲ Խմբի Սպարտակիադային
Սեպտեմբերի 14-ին Մոսկվայի «Լուժնիկի» մարզահամալիրում անցկացվել է ՎՏԲ Խմբի VIII Սպարտակիադան, որին մասնակցել է նաեւ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի թիմը:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի թիմը, մասնավորապես, մասնակցել է մինի-ֆուտբոլի, թեթեւ աթլետիկայի, շախմատի եւ վոլեյբոլի մրցաշարերին: Շախմատի ասպարեզում ուժերը չափել են ՎՏԲ Խմբի ընկերությունների 27 ներկայացուցիչներ, որտեղ խիստ մրցակցության պայմաններում 3-րդ տեղը զբաղեցրել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ներկայացուցիչ Արսեն Նաղդալյանը:
Սպարտակիադային մասնակցել են շուջ 30 թիմերի 1100 մարզիկներ ՎՏԲ Խմբի 14 երկրների 15 ընկերություններից` Ռուսաստանից, Ավստրիայից, Հայաստանից, Բելառուսից, Վիետնամից, Գերմանիայից, Վրաստանից, Ադրբեջանից, Հնդկաստանից, Ղազախստանից, Չինաստանից, Սերբիայից, Ուկրաինայից ու Ֆրանսիայից:
«Սպարտակիադան գերազանց տրամադրություն է, հաղթանակների ուրախություն, լավ ֆիզիկական պատրաստվածության դրսեւորում: Բայց առաջին հերթին դա բացառիկ մթնոլորտ է, որը ՎՏԲ Խմբի ընկերությունների աշխատակիցներին հնարավորություն է տալիս զգալ իրենց ամբողջականությունը ոչ միայն աշխատավայրում»,- նշել է ՎՏԲ Բանկի նախագահ-Վարչության նախագահ Անդրեյ Կոստինը:

Команда Банка ВТБ (Армения) приняла участие в Спартакиаде Группы ВТБ
14 сентября в московском спортивном комплексе «Лужники» состоялась VIII Спартакиада Группы ВТБ, в которой приняла участие также Команда Банка ВТБ (Армения).
В частности, команда Банка ВТБ (Армения) приняла участие в соревнованиях по мини-футболу, легкой атлетике, шахматам и волейболу. В соревнованиях по шахматам в условиях жесткой конкуренции третье место среди 27 представителей компаний Группы ВТБ занял представитель Банка ВТБ (Армения) Арсен Нагдалян.
В Спартакиаде приняли участие около 1100 спортсменов из 30 команд. Они представляли 15 компаний Группы ВТБ из 14 стран - России, Австрии, Армении, Беларуси, Вьетнама, Германии, Грузии, Азербайджана, Индии, Казахстана, Китая, Сербии, Украины и Франции.
«Спартакиада – это отличное настроение, радость побед, демонстрация хороших физических навыков. Но, прежде всего, это - уникальная атмосфера, которая дает возможность сотрудникам компаний Группы ВТБ почувствовать себя единым целым не только на рабочем месте»,- отметил Президент-Председатель правления Банка ВТБ Андрей Костин.