Սուրեն Հայրիյանը հեռանում է «Յունիստրիմ»-ի նախագահի պաշտոնից
Սուրեն Հայրիյանը հեռանում է «Յունիստրիմ» դրամական փոխանցումների նախագահի պաշտոնից, այսօր գրում է Կոմերսանտ թերթը՝ վկայակոչելով իր աղբյուրները:
«Նա նոր նախագծի համար է աշխատելու»,- նշել է թերթի աղբյուրներից մեկը: Ինքը՝ Սուրեն Հայրիյանը, եւ «Յունիստրիմ»-ի ներկայացուցիչները հրաժարվել են պաշտոնական մեկնաբանություններից:
Սուրեն Հայրիյանը «Յունիստրիմ»-ում (այդ ժամանակ՝ Յունիաստրում-բանկի դրամական փոխանցումների ստորաբաժանում) աշխատում է 2001 թվականից:
«Յունիստրիմ»-ը որպես առանձին բանկ սկսեց գործել 2006 թվականից:
«Յունիստրիմ»-ից Սուրեն Հայրիյանի հեռանալու պատճառը հանդիսացել է ոլորտը փոխելու մտադրությունը, նշում են Կոմերսանտի զրուցակիցները: «Դրամական փոխանցումների ոլորտում նա աշխատեց 12 տարի, հետագա աճի համար ուղիներ չեն երեւում, հավանաբար ինչ-որ բան փոխելու ժամանակն է եկել»,-ասել է նրանցից մեկը:
«Հավերժ ոչինչ չի լինում. գալիս է մի պահ, երբ մարդն աճում է ընկերությունում իր զբաղեցրած դիրքից եւ ինչ-որ նոր բան է ցանկանում»,- ասել է Ռուսաստանյան բանկերի ասոցիացիայի ղեկավար Գարեգին Թոսունյանը:

Сурен Айриян покидает пост президента «Юнистрим»
Сурен Айриян покидает пост президента системы денежных переводов «Юнистрим», пишет сегодня газета Коммерсантъ со ссылкой на свои источники.
«Он уходит в новый проект»,- отметил один из источников газеты. Сам Сурен Айриян и представители «Юнистрим» от комментариев отказались
В «Юнистрим» (тогда - департамент по денежным переводам Юниаструм-банка) Сурен Айриян пришел в 2001 году. В отдельный банк «Юнистрим» был выделен в 2006 году.
Причиной ухода Сурена Айрияна из «Юнистрима» стало стремление сменить сферу деятельности, отмечают собеседники газеты Коммерсантъ. «Он проработал в сфере денежных переводов 12 лет, путей для дальнейшего роста не видно, очевидно пришло время что-то менять»,- сказал один из них. «Не бывает ничего вечного, это неизбежно - когда человек перерастает свою позицию в компании и хочет чего-то нового»,- сказал глава Ассоциации российских банков Гарегин Тосунян.