Ամերիաբանկը երկարաձգում է ՓՄՁ-ների վարկավորման արշավը
Ամերիաբանկը երկարաձգում է մայիսին մեկնարկած փոքր եւ միջին ձեռնարկատիրության վարկավորման «Պարզ եւ արագ»  արշավը մինչեւ ս.թ. հոկտեմբերի 1-ը:
Փաթեթի շրջանակներում կարելի է ստանալ 5 մլն ՀՀ դրամից մինչեւ 50 մլն ՀՀ դրամ կամ համարժեք արտարժույթի չափով վարկ, որի տրամադրման նախնական հաստատման համար պահանջվում է 2 օր, ընդ որում` ներկայացվում  են նվազագույն փաստաթղթեր, հիշեցրել են բանկում:
Վարկառուներն օգտվում են նաեւ մի շարք առավելություններից`վարկի տրամադրման համար միջնորդավճար չի գանձվում, անշարժ գույքի` որպես գրավ ապահովագրությունը եւ գրավի գնահատումն իրականացվում են բանկի միջոցների հաշվին, տրամադրվում են VISA/MC Business եւ/կամ Gold տեսակի միջազգային վարկային քարտեր  առանց հավելյալ ապահովության:
Բանկում հայտնել են, որ շարունակվում է նաեւ ֆիզիկական անձանց խրախուսման «Ուղղորդիր եւ վաստակիր» ծրագիրը, ըստ որի ցանկացած անձ կարող է դիմել Ամերիաբանկ, անվճար ստանալ ուղղորդիչ կտրոններ եւ դրանցով ՓՄՁ-ներին ուղղորդել բանկ` «Պարզ եւ արագ» փաթեթից օգտվելու համար: Եթե ուղղորդիչ կտրոնով ներկայացած ՓՄՁ-ն վարկավորվի «Պարզ եւ արագ» փաթեթի միջոցով, բանկը կպարգեւատրի ուղղորդող անձին` նրա համար բացելով առարկայազուրկ ոսկով մետաղական հաշիվ, ընդ որում` 5-12 մլն ՀՀ դրամ կամ համարժեք արտարժույթով վարկ տրամադրվելու դեպքում պարգեւատրումը կլինի 1 գրամ առարկայազուրկ ոսկի, 12-50 մլն ՀՀ դրամ կամ համարժեք արտարժույթով վարկի դեպքում` 2 գրամ առարկայազուրկ ոսկի:

Америабанк продлевает кампанию по кредитованию МСБ
Америабанк продлевает до 1 октября 2013 года стартовавшую в мае кампанию «Просто и быстро» по кредитованию малого и среднего бизнеса.
В рамках пакета можно получить кредит от 5 млн драмов до 50 млн драмов или в соразмерной иностранной валютe, для предварительного подтверждения предоставления которого требуется 2 дня, более того, необходимо представить минимальное количество документов, напомнили в банке.
Заемщики также пользуются рядом преимуществ: для предоставления кредита не взимается комиссии, страхование недвижимости в качестве залога и его оценка выполняются за счет банка, предоставляются международные кредитные карты VISA/MC Business и/или Gold.
В банке сообщили, что продолжается также программа по поощрению физических лиц «Направляй и зарабатывай», согласно которой каждый желающий может обратиться в Америабанк, бесплатно получить направляющие чеки и направлять таким образом МСБ в банк для того, чтобы последние воспользовались пакетом «Просто и быстро». Если МСБ, который явился по направляющему чеку, предоставят кредит посредством пакета «Просто и быстро», банк вознаградит направляющего, открывая для него металлический счет беспредметным золотом. Более того, в случае предоставления кредита на 5-12 млн драмов или в соразмерной иностранной валюте, вознаграждение будет в размере 1 грамма беспредметного золота, а в случае кредита в 15-20 млн драмов или в соразмерной иностранной валюте - 2 граммов.