ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է ավտովարկեր անշարժ գույքի գրավադրմամբ
Ինչպես հայտնել են բանկում, նոր կամ օգտագործված ավտոմեքենա ձեռք բերելը դարձել է ավելի հեշտ, քանի որ վարկը տրամադրվում է առանց հաճախորդի վճարունակության վերլուծության իրականացման: Բացի այդ, մինչեւ 5,5 մլն դրամ (ներառյալ) վարկի գումարի դեպքում կանխավճարի իրականացում հաճախորդից չի պահանջվում:
Վարկավորման հիմնական պայմանները.
•    Նվազագույն կանխավճար`
-    0%` մինչեւ 5,5 մլն դրամ (ներառյալ) վարկի գումարի դեպքում;
-    10%` 5,5 մլն դրամ վարկի գումարը գերազանցելու դեպքում;
•    Վարկի արժույթը` ՀՀ դրամ
•    Տարեկան տոկոսադրույք` 17%
•    Վարկի ժամկետ`
-    1 - 7 տարի` առաջնային շուկայից ավտոմեքենայի ձեռքբերման դեպքում (կախված ավտոմեքենայի արտադրման երկրից)
-    1 - 5 տարի` երկրորդային շուկայից ավտոմեքենայի ձեռքբերման դեպքում (կախված ավտոմեքենայի արտադրման երկրից)
•    Վարկի առավելագույն գումար` մինչեւ 10 մլն դրամ (կախված ավտոմեքենայի արտադրման երկրից):
Վարկի համար կարող են դիմել 23 տարին լրացած ՀՀ ռեզիդենտ ֆիզիկական անձինք:
«Անշարժ գույքի գրավադրմամբ ավտովարկավորումը ՀՀ մանրածախ վարկավորման շուկայում մեծ պահանջարկ վայելող վարկատեսակ է, որի շնորհիվ քաղաքացիները կարող են առանց խոչընդոտների ձեռք բերել նոր եւ օգտագործված ավտոմեքենաներ: Մեր առաջարկը առավել արդիական է` հաշվի առնելով հաճախորդների` կանխավճարի հետ կապված դժվարությունները: Հենց այդ նախապայմանի բացակայությունը վկայում է բանկի` իր հաճախորդների հանդեպ ունեցած հոգատար վերաբերմունքի մասին: Բանկը համագործակցում է երկրում գործող գրեթե բոլոր ավտոսրահների հետ, ինչն իր հերթին ապահովում է ավտոմեքենաների լայն ընտրություն»,- ասել է բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Յուրի Գուսեւը:

Банк ВТБ (Армения) предлагает автокредиты под залог недвижимости
Как сообщили в банке, теперь приобрести новый или подержанный автомобиль стало еще проще, т.к. кредит предоставляется без осуществления анализа платежеспособности клиента. При сумме кредита до 5.5 млн. драмов (включительно) не требуется осуществления предоплаты со стороны клиента.
Основные условия продукта:
•    Предоплата:
-        0% при сумме кредита до 5,5 млн. драмов (включительно)
-        10% при сумме кредита свыше 5,5 млн драмов.
•    Валюта кредита: драм
•    Годовая процентная ставка кредита: 17%
•    Максимальный срок кредита:
-        в случае приобретения автомобиля на первичном рынке - до 7 лет (в зависимости от страны-производителя автомобиля)
-        в случае приобретения автомобиля на вторичном рынке - до 5 лет (в зависимости от страны-производителя автомобиля)
•    Максимальная сумма кредита: до 10 млн. драмов (в зависимости от страны-производителя автомобиля)
«Автокредитование под залог недвижимости - востребованный на рынке розничного кредитования Армении кредит, при помощи которого граждане могут беспрепятственно приобретать новые и подержанные автомобили. Наше предложение особо актуально с учетом факта затруднения осуществления предоплаты со стороны клиента, и исключение именно данного условия свидетельствует о лояльном подходе банка к своим клиентам. Также на данный момент банк сотрудничает почти со всеми автосалонами по всей стране, что в свою очередь обеспечивает широкий спектр выбора автомобилей»,- отметил Генеральный Директор-Председатель Директората банка Юрий Гусев.