ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Ինտերնետ-բանկինգը համալրվել է նոր հնարավորությամբ
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Ինտերնետ-բանկինգ հեռակառավարման սպասարկման համակարգը համալրվել է նոր հնարավորությամբ՝ այսուհետ բանկի հաշվետեր հաճախորդները հնարավորություն ունեն Ինտերնետ-բանկինգի միջոցով ձեւակերպել ոչ միայն ավանդների եւ վճարային քարտերի բացման հայտեր, այլ արդեն նաեւ բանկում գործող բոլոր վարկատեսակների գծով վարկի հայտեր:
Վարկային հայտերի ձեւակերպումն Ինտերնետ-բանկինգի միջոցով թույլ է տալիս.
- ծանոթանալ բանկի կողմից տրամադրվող վարկատեսակներին եւ դրանց  պայմաններին;
- համակարգում տեղադրված վարկային հաշվիչի միջոցով նախքան վարկային հայտի ձեւակերպումը՝ հաշվարկել ձեւակերպվող վարկի գծով նախատեսվող վճարները;
- ներբեռնել տվյալ վարկատեսակի ձեւակերպման  համար բանկին ներկայացվելիք անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկը:
Ծառայությունը հասանելի է շուրջօրյա: Հաճախորդներին ընձեռնվում է նաեւ հնարավորություն` հետեւել ներկայացված վարկային հայտի հաստատման գործընթացին անմիջապես համակարգում` վարկային հայտի կարգավիճակների փոփոխման միջոցով:
«Հաճախորդների սպասարկման նորարական լուծումները ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի գործիքակազմի անբաժանելի մասն են կազմում: Այս անգամ մեր նշանակետը վարկավորման գործընթացի կատարելագործմանը եւ հաճախորդի տեսանկյունից վերջինիս դյուրինացմանը միտված այլընտրանքային մոտեցումներն էին: Ներկայումս ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն իր վարկային պորտֆելով առաջատարն է ՀՀ շուկայում, ուստի մեզ համար առանցքային խնդիր է մեր վարկառու-հաճախորդների հարմարավետության շարունակական բարելավումը»,- նշել է «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Յուրի Գուսեւը:

Интернет-банкинг Банка ВТБ (Армения) дополнен новой возможностью
Система дистанционного обслуживания Интернет-банкинг Банка ВТБ (Армения) дополнена новой возможностью -  отныне клиенты банка имеют возможность через систему Интернет-банкинг оформлять не только карточные и депозитные, но и кредитные заявки.
Оформление кредитной заявки через систему Интернет-банкинг дает возможность клиентам банка:
- ознакомиться с разновидностями и параметрами предоставляемых со стороны банка кредитов;
- посредством кредитного калькулятора просчитать все предусмотренные выплаты по данному кредиту до оформления кредитной заявки;
- загрузить список необходимых для представления в банк документов для оформления данного кредита.
Услуга доступна круглосуточно. Клиенты имеют также возможность следить за процессом утверждения кредита непосредственно в системе через изменения статусов кредитной заявки.
«Инновационные решения в сфере обслуживания клиентов всегда были неотъемлемой частью инструментария Банка ВТБ (Армения). На этот раз нашей целью были альтернативные методы, ориентированные на усовершенствование процесса кредитования. В настоящее время Банк ВТБ (Армения) занимает лидирующие позиции на рынке РА по величине кредитного портфеля, следовательно, вопросы, связанные с повышением уровня сервиса и удобства для наших клиентов-заемщиков постоянно находятся в поле зрения банка и являются одними из ключевых», - отметил Генеральный директор-Председатель Директората ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» Юрий Гусев.