ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մասնաճյուղեր է վերաբացել Մասիսում եւ Եղեգնաձորում (ֆոտոշարք)
«Մասիս» մասնաճյուղը բացվել է ք. Մասիսի Արարատյան 3 հասցեով, իսկ «Եղեգնաձոր» մասնաճյուղը` Վայոց Ձորի մարզկենտրոնի Մոմիկի 6 հասցեով:
Մասնաճյուղերի բացմանը ներկա էին բանկի մանրածախ բիզնեսի զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն Արտակ Խաչատրյանը, Մասիսի փոխքաղաքապետ Ստեփան Հովհաննիսյանը, Վայոց Ձորի մարզպետ Էդգար Ղազարյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:
Արտակ Խաչատրյանը, ներկայացնելով մասնաճյուղերը, ասել է, որ սրահների ինտերիերը համապատասխանեցվել է ՎՏԲ Խմբի կորպորատիվ ոճին եւ ենթարկվել է տեխնիկական վերազինման՝ հաճախորդների սպասարկումը հեշտացնելու համար:
Մասնաճյուղերում, մասնավորապես, ներդրվել է հերթերի կառավարման համակարգ, ստեղծվել են հաճախորդների սպասարկման առանձին գոտիներ ըստ ծառայության եւ պրոդուկտի, ինչպես նաեւ հաճախորդների անհատական սպասարկման գոտիներ:
Մասիսի փոխքաղաքապետ Ստեփան Հովհաննիսյանը նշել է, որ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի մասնաճյուղի նման վերազինումը էապես կնպաստի քաղաքում ֆինանսական ծառայությունների որակի բարձրացմանը եւ բիզնես-ակտիվության աճին:
Վայոց Ձորի մարզպետ Էդգար Ղազարյանը եւս ողջունել է մասնաճյուղի վերաբացումը, հույս հայտնելով, որ այն կնպաստի մարզի տնտեսական զարգացմանը:

Банк ВТБ-Армения перезапустил филиалы в Масисе и Ехегнадзоре (фоторепортаж)
Филиал «Масис» открылся в городе Масис по адресу ул. Араратян 3, а филиал «Ехегнадзор» - по адресу ул. Момика 6 областного центра Вайоц Дзора.
На открытии филиала присутствовали директор департамента по развитию розничного бизнеса Банка ВТБ-Армения Артак Хачатрян, вице-мэр Масиса Степан Ованисян, марзпет Вайоц Дзора Эдгар Казарян и другие официальные лица.
Представляя филиалы, Артак Хачатрян сказал, что их интерьер соответствует корпоративному стилю Группы ВТБ. Было проведено техническое переоснащение с целью облегчения обслуживания клиентов.
В частности, в филиалах внедрена система регулирования очередей, созданы отдельные зоны обслуживания посетителей в соответствии с услугами и предоставляемыми продуктами, а также зоны для индивидуального обслуживания клиентов.
Вице-мэр Масиса Степан Ованисян отметил, что переоснащение филиала Банка ВТБ-Армения будет содействовать повышению в городе уровня финансовых услуг и росту бизнес-активности.
Марзпет Вайоц Дзора Эдгар Казарян также приветствовал открытие филиалов, выразив надежду, что это повлияет на экономическое развитие марза.