Առէկսիմբանկը փոխանցումներ կիրականացնի Avers համակարգով
Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի Խումբը սկսել է Avers (Ուկրաինա) միջազգային դրամական փոխանցումների համակարգով փոխանցումների իրականացում:
Համակարգը հնարավորություն է ընձեռում ֆիզիկական անձ հաճախորդներին  կատարելու ակնթարթային դրամական փոխանցումներ ավելի քան 90 000 սպասարկման կետեր, որոնք գործում են աշխարհի 90 երկրներում, հայտնել են բանկում:
Ուկրաինայում գործում է մոտ 697 սպասարկման կետ: Փոխանցումները կատարվում են առանց հաշվեհամարի բացման  ԱՄՆ դոլարով, եվրոյով և ՌԴ ռուբլով:
Նշենք, որ ՀՀ ԿԲ-ն կասկածում է, որ, չնայած արգելքին, «Золотая корона»-ն շարունակում է դրամական փոխանցումներ կատարել դեպի Հայաստան՝ այդ նպատակով օգտագործելով գործընկերոջ` ուկրաինական Avers ընկերության օգնությունը: ԿԲ-ն ներքին հետաքննություն է սկսել Հայաստանում «Золотая корона» ռուսաստանյան վճարային համակարգի եւ ուկրաինական Avers համակարգի համագործակցության վերաբերյալ:

Арэксимбанк начал осуществлять денежные переводы по системе Avers
Система дает возможность клиентам - физическим лицам осуществлять мгновенные денежные переводы более чем в 90 000 пунктов обслуживания, которые действуют в 90 странах мира, сообщили в банке.
На территории Украины действуют порядка 697 точек. Переводы осуществляются без открытия счета, в долларах США, евро и российских рублях.
Отметим, что у ЦБ Армении появились подозрения, что, несмотря на запрет, «Золотая корона» продолжает осуществлять денежные переводы в Армению, используя для этого сеть партнера - украинской компании Avers. В результате ЦБ начал служебное расследование сотрудничества между российской платежной системой «Золотая корона» и украинской системой Avers на территории Армении.