«ՀայՓոստ»-ի կետերում այսուհետ կաշխատեն ՊԵԿ ներկայացուցիչները
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ՀայՓոստ»-ի բաժանմունքներում կստեղծվեն սպասարկման կետեր, որտեղ աշխատելու են ՊԵԿ ներկայացուցիչներ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, դեկտեմբերի 6-ին ՀՀ կառավարությունը
հավանության  է արժանացրել «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի հետ համագործակցության պայմանագիր կնքելու` Պետական եկամուտների կոմիտեի առաջարկը:
«Համոզված ենք, որ այս նախաձեռնությունը շրջադարձային մոտեցում է եւ որակապես նոր հարթություն է  տեղափոխելու մեր կողմից իրականացվող սպասարկման գործառույթը»,- ասել է ՊԵԿ նախագահի տեղակալ Վախթանգ Միրումյանը:
Այս նախաձեռնությունը հնարավորություն է ստեղծում Հայաստանի ամբողջ տարածքում ավելի քան 200 կետերում առցանց ռեժիմով հարկային եւ մաքսային ոլորտները սպասարկող միանման ծառայություններ իրականացնել:
«ՀայՓոստ»-ի բաժանմունքներում տեղադրվող տերմինալների միջոցով ՊԵԿ ներկայացուցիչների աջակցությամբ հարկ վճարողները կկարողանան նաեւ հարկային հաշվարկներ ու հաշվետվություններ ներկայացնել:
Նախատեսվում է նաեւ, տեխնիկական հնարավորությունների դեպքում, առանձին փոստային բաժանմունքներում իրականացնել փոստային առաքանիների արտահանման եւ ներմուծման հետ կապված մաքսային ձեւակերպումներ եւ մաքսազերծում:

В точках “Айпост” отныне будут работать представители Комитета госдоходов
В отделениях “АйПост” будут созданы точки обслуживания, в которых будут работать представители Комитета государственных доходов Армении.
Как сообщает Медиамакс, 6 декабря правительство Армении утвердило предложение Комитета госдоходов о заключении договора о сотрудничестве с ЗАО “Айпост”.
“Мы уверены, что эта инициатива является прорывным подходом и поставит нашу функцию обслуживания на иную качественную платформу”, - заявил заместитель председателя Комитета госдоходов Армении Вахтанг Мирумян.
Эта инициатива создает возможность в более 200 точках по всей территории Армении предоставлять в онлайн режиме услуги налоговой и таможенной сфер.
При содействии представителей Комитета госдоходов налогоплательщики смогут также представлять налоговые расчеты и отчеты посредством терминалов, которые будут устанавлены в отделениях “АйПост”.
Также планируется при наличии технических возможностей в отдельных почтовых отделениях выполнять таможенные оформления.