MasterCard-ը ներկայացրել է նոր քարտ՝ ստեղնաշարով եւ դիսպլեյով
MasterCard ընկերությունը Սինգապուրում ներկայացրել է սենսորային ստեղնաշարով եւ դիսպլեյով իր նոր պլաստիկ քարտը:
Ինչպես հայտնում է Gazeta.ru-ն, վկայակոչելով BBC-ին, սենսորային ստեղնաշարը պետք է հեշտացնի օնլայն-բանկինգի գործընթացը, քանի որ ստեղնաշարի օգնությամբ հաճախորդները կկարողանան ստանալ ակտիվացման կոդը առանց լրացուցիչ սարքերի գործարկման:
Դրանից բացի, քարտը կապահովի քարտապաններին լրացուցիչ տեղեկատվությամբ՝  վերջին գործարքների եւ ընթացիկ հաշվեկշռի մասին:
«Մեր բոլոր ուժերն այսօր կենտրոնացած են հաճախորդներին էլ ավելի հարմարավետ եւ անվտանգ ծառայություններ մատուցելու վրա:  Հարցն այսպես էր դրված. ի՞նչով կարող ենք փոխարինել հաճախորդներին ուղարկվող անհարմար հաստատման կոդը: Նրանով, ինչն արդեն գտնվում է ձեր դրամապանակներում՝ դա վարկային եւ դեբետային քարտերն են», - պարզաբանել է նոր քարտի մշակողներից մեկը:

MasterCard презентовала интерактивную карту
Компания MasterCard презентовала в Сингапуре пластиковую карту со встроенным ЖК-дисплеем  и сенсорной клавиатурой.
Как сообщает Gazeta.ru  со ccылкой на BBC, сенсорная клавиатура должна упростить процесс онлайн-банкинга, так как с ее помощью клиенты смогут получать код активации без задействования дополнительных устройств.
Кроме того, карта сможет обеспечивать держателя дополнительной информацией, например, о последних транзакциях и о текущем балансе.
«Сейчас мы бросаем все свои силы, чтобы сделать сервис более удобным и безопасным для клиентов. Вопрос стоял так: чем мы можем заменить отправку клиентам неудобного кода подтверждения? Тем, что уже находится в вашем кошельке: кредитные, дебетовые карты!» – пояснил один из разработчиков.