Ռուբեն Վարդանյանի եւ նրա ընտանիքի նախաձեռնած հիմնադրամի գործադիր տնօրեն է նշանակվել Արտակ Մելքոնյանը
28.09.2012 | 07:08 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Երեւան: Մեդիամաքս: Գործարար Ռուբեն Վարդանյանի եւ նրա ընտանիքի նախաձեռնած ծրագրերը միավորող “RVVZ” հիմնադրամի գործադիր տնօրեն է նշանակվել հիմնադրամի կառավարման խորհրդի անդամ Արտակ Մելքոնյանը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, հիմնադրամի զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն Զարմինե Զեյթունցյանը, այսօր ներկայացնելով Արտակ Մելքոնյանին, ասել է, որ նա միջազգային բիզնեսի զարգացման, շուկաների ընդլայնման, բրենդինգի եւ կրթական ոլորտի կառավարման 20-ամյա փորձ ունի:
Զարմինե Զեյթունցյանը տեղեկացրել է, որ վերջին 5 տարիների ընթացքում նա զբաղեցրել է Dun & Bradstreet միջազգային ընկերության ֆինանսական ենթակառուցվածքների գծով փոխնախագահի պաշտոնը:
Արտակ Մելքոնյանն էլ իր հերթին նշել է, որ հիմնադրամը շարունակելու է գործունեությունը Հայաստանում սոցիալական ձեռներեցության զարգացման ուղղությամբ:
“Ի տարբերություն այլ բարեգործական ծրագրերի, մեր սոցիալական ուղղվածության ծրագրերի արդյունքներն ավելի ուշ են տեսանելի դառնում, սակայն բազմակի մեծ են լինում: Հիմնադրամը փորձում է մեկ ծրագրի շուրջ համախմբել կառավարությանը, տեղական ինքնակառավարման մարմիններին, համայնքներին, այլ գործարարների, ֆինանսական դոնորների եւ բարեգործների”,- ասել է նա:
Գործադիր տնօրենի խոսքերով, հաջողված ծրագրի օրինակ է “Տաթեւեր” ճոպանուղու կառուցումն ու “Տաթեւի դարպասներ” զբոսաշրջային գոտու զարգացումը:
“Օրական Տաթեւ են այցելում 300-900 զբոսաշրջիկներ: Երկու տարվա ընթացքում զբոսաշրջային գոտին տեսանելի զարգացում է ունեցել` ավելացել են սննդի, հանգստի, հուշանվերների վաճառքի կետերը, հյուրանոցների թիվը 3-ից հասել է 14-ի”,- ասել է նա:
Արտակ Մելքոնյանը նաեւ տեղեկացրել է, որ զբոսաշրջության շնորհիվ շահույթի վերածվող գումարները հիմնադրամն ուղղում է Տաթեւի վանական համալիրի վերականգնմանը:

Исполнительным директором фонда, инициированного Рубеном Варданяном и его семьей, назначен Артак Мелконян
28.09.2012 | 07:08 Главная страница / Новости / Новости /
Ереван/Медиамакс/. Исполнительным директором фонда “RVVZ”, который объединяет инициированные Рубеном Варданяном и его семьей программы, назначен член правления фонда Артак Мелконян.
Как сообщает Медиамакс, директор департамента развития фонда Зармине Зейтунцян, представляя сегодня Артака Мелконяна, сказала, что у него есть 20-летний опыт в сфере развития международного бизнеса, расширения рынков, брендинга и управления образовательной сферой.
Зармине Зейтунцян сообщила, что в течение последних 5 лет он занимал должность замдиректора по финансовым инфраструктурам международной компании Dun & Bradstreet.
В свою очередь, Артак Мелконян отметил, что Фонд продолжит деятельность в Армении по развитию социального предпринимательства.
“Результаты наших социальных программ, в отличие от других благотворительных инициатив, становятся видны позже, однако бывают большими. Фонд пытается объединить вокруг одной программы правительство, органы местного самоуправления, области, других бизнесменов, финансовых доноров и благотворителей”, - сказала он.
По словам исполнительного директора, примером успешной программы является строительство канатной дороги “Татевер” и развитие туристической зоны “Татевские ворота».
“В день Татев посещают 300-900 туристов. В течение двух лет туристическая зона имела существенное развитие: прибавились точки общепита, отдыха, продажи сувениров, число гостиниц с 3 достигло 14”, - сказал он.
Артак Мелконян сообщил также, что Фонд направляет прибыль от туризма на восстановление монастырского комплекса Татев.