Rock-CONVERSation` Կոնվերս Բանկի եւ ուսանողության միջեւ (ֆոտոշարք)
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեկ Շարլ Ազնավուրի անվան հրապարակում կայացել է Կոնվերս Բանկի կազմակերպված Rock-CONVERSation (Ռոք-երկխոսություն) համերգը՝ EmpYraY խմբի մասնակցությամբ:
Rock-CONVERSation-ի նպատակն էր երաժշտական-ժամանցային հարթակի շուրջ հավաքել բանկի հաճախորդներին եւ  բարձրակարգ ֆինանսական ծառայություններ մատուցելուց բացի, կազմակերպել նրանց համար այլընտրանքային ժամանց:
«Մեր հաճախորդների մեջ կան բազմաթիվ ուսանողներ, մենք կարեւորում ենք մեր համագործակցությունն ու երկխոսությունը»,- նշել է Կոնվերս Բանկի գործադիր տնօրենի տեղակալ Արթուր Հակոբյանը:
Համերգային ծրագրի ընթացքում Կոնվերս Բանկը ներկայացրել է ուսանողների համար նախատեսված իր բոլոր առաջարկները: Ծրագիրն ուղեկցվել է խաղ- մրցույթներով, որոնց մասնակից  ուսանողները ստացել են ուսանողական քարտեր, հնարավորություն անվճար մասնակցել Կոնվերս Բանկի կողմից կազմակերպվող բանկային դասընթացներին: Ներկայացվել է բանկի կողմից տրամադրվող ուսանողական վարկը` մինչեւ 4 մլն դրամ եւ մինչեւ 7 տարի մարման ժամկետով, որը տրամադրվում է ուսանողի ծնողների երաշխավորմամբ:
«Նախորդ տարի կազմակերպել էինք ջազ-երկխոսություն, լինելով բանկ բոլորի համար,  որոշեցինք այս անգամ ընտրել ռոքը, որն ուսանողներին հարազատ ոճ է»,- Մեդիամաքս-ի թղթակցին ասել է Կոնվերս Բանկի գործադիր տնօրեն Տիգրան Դավթյանը:
Անդրադառնալով ուսանողական ծրագրերին` Տիգրան Դավթյանը նշել է, որ դրանք հնարավորություն են տալիս ուսանողներին ծանոթանալ բանկային համակարգին. «Շուտով կլինի  Կոնվերս Բանկի առանձին ուսումնական կենտրոնը, որը կկրթի բանկային ոլորտի աշխատակիցներին, իսկ լավագույնները ուսումնական ծրագրից հետո մեզ մոտ աշխատանքի կանցնեն»,- ասել է նա:
Համերգին ներկա ուսանողներին տրվել են ուսանողական քարտերի նմուշներ, որոնք 5 աշխատանքային օրվա ընթացքում Կոնվերս Բանկի ցանկացած մասնաճյուղ ներկայացնելով, հնարավոր կլինի ստանալ իրականը՝ առանց տարեկան սպասարկման վճարի:
Հավատարիմ մնալով երկխոսությունների ընդունված սկզբունքին՝ բանկը կշարունակի կազմակերպել նմանատիպ միջոցառումներ, ներկայացնելով իր կատարելագործված ծառայություններն ու առաջարկները:

Конверс Банк организовал Rock-CONVERSation со студентами (фоторепортаж)
Ереван/Медиамакс/. Конверс Банк организовал вчера на площади Шарля Азнавуря концерт Rock-CONVERSation (Рок-диалог) с участием группы EmpYraY.
Rock-CONVERSation преследовал цель собрать вокруг музыкально-развлекательной площадки клиентов и, помимо представления высококачественных финансовых услуг, организовать для них альтернативный досуг.
«Среди наших клиентов есть многочисленные студенты, мы придаем важность нашему сотрудничеству и диалогу», - отметил заместитель исполнительного директора Конверс Банка Артур Акопян.
В ходе концертной программы Конверс Банк представил все свои предложения, предназначенные для студентов. Программа сопровождалась конкурсными играми, участники которых получили студенческие карты, а также возможность бесплатного участия в учебных курсах, организуемых Конверс Банком.  Был представлен студенческий кредит банка, предоставляемый в размере до 4 млн. драмов, сроком до 7-и лет, при поручительстве родителей студента.
«В прошлом году мы организовали джаз-диалог и, будучи банком для всех, решили на этот раз выбрать рок,  который очень близок студентам», - сказал корреспонденту Медиамакс исполнительный директор Конверс Банка Тигран Давтян.
Касаясь студенческих программ банка, Тигран Давтян отметил, что они дают возможность студентам ознакомиться с банковской системой, в частности, «скоро будет задействован отдельный студенческий центр Конверс Банка, который  будет обучать будущих банковских служащих, а лучшие слушатели после завершения учебной программы поступят к нам на работу».
Присутствующим на концерте студентам были предоставлены образцы студенческих карт, которые в течение 5-и рабочих дней можно будет заменить на действующие в любом филиале банка, без платы за годовое обслуживание.
Продолжая традицию диалогов, банк и в дальнейшем будет организовывать подобные мероприятия, представляя свои усовершенствованные услуги и предложения.