ՎՏԲ-Հայաստան-ը թույլ է տալիս մարել վարկերը TelCell տերմինալների միջոցով
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը այսուհետ իր հաճախորդներին հնարավորություն է ընձեռում կատարել իրենց ոսկյա իրերի գրավադրմամբ վարկերի մարումները TelCell վճարային տերմինալների միջոցով:
Ծառայությունը հասանելի է TelCell ընկերության Երեւանում եւ մարզերում տեղակայված շուրջ 800 տերմինալներով, հայտնել են բանկում:
«Մենք վստահ ենք, որ վարկերի մարման գործընթացը կվայելի մեծ ժողովրդակայնություն, քանի որ  այն հնարավորություն է ընձեռում կատարել վճարում օրվա ցանկացած ժամին` առանց մասնաճյուղ այցելելու անհրաժեշտության»,- նշել է բանկի գլխավոր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Յուրի Գուսեւը:
TelCell տերմինալների միջոցով ոսկյա իրերի գրավադրմամբ վարկերի մարման գործընթացը հասանելի է 24/7 ռեժիմում: Անվտանգության նկատառումներից ելնելով՝ գործարքի ավարտին հաճախորդի բջջային հեռախոսահամարին ուղարկվում է գործարքը հաստատող SMS հաղորդագրություն, իսկ վարկի մարված գումարը հաճախորդի հաշվին հասանելի է դառնում առավելագույնը մեկ բանկային օրվա ընթացքում:

Кредиты ВТБ-Армения можно погашать также через терминалы TelCell
Ереван/Медиамакс/. Банк ВТБ (Армения) предоставляет клиентам  возможность погашать кредиты под залог золота через платежные терминалы TelCell.
Услуга доступна через 800 платежных терминалов TelCell, установленных в Ереване и в регионах Армении, сообщили в банке.
«Мы уверены, что процесс погашения кредитов через терминалы TelCell будет пользоваться популярностью, поскольку он предоставляет клиентам Банка возможность осуществлять погашения в любое время дня,  без дополнительных затрат средств и времени на посещение филиала для погашения кредита»,- отметил исполняющий обязанности генерального директора банка Юрий Гусев.
Процесс погашения кредитов под залог золотых изделий через терминалы TelCell доступен в режиме 24/7. Для безопасности в момент завершения операции на мобильный телефон клиента отправляется СМС-сообщение с подтверждением погашения, а погашенная сумма становится обозримой на счету клиента в течение одного банковского дня.