ՎՏԲ-Հայաստան բանկը “Private Banking” մասնաճյուղ է բացում
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎՏԲ-Հայաստան բանկը բացում է Հայաստանում առաջին “Private Banking” VIP գրասենյակը ապահովված հաճախորդների համար:
Այս մասին այսօր կայացած ասուլիսում հայտնել է ՎՏԲ24 բանկի վարչության նախագահ Միխայիլ Զադորնովը, ով այս առիթով ժամանել է Հայաստան:
Նրա խոսքերով, “Private Banking”-ը մատուցելու է ծառայություններ ավանդների, վարկային պրոդուկտների, ոչ ստանդարտ ներդրումների մասով, իսկ փոխհարաբերությունների համակարգը կառուցված է լինելու անհատական մենեջերի միջոցով հետադարձ կապի սկզբունքով, ով լուծելու է բոլոր ֆինանսական խնդիրները:
“Private Banking”-ը, որը Ռուսաստանում ունի 4 տարվա պատմություն, հնարավորություն է տվել այդ երկրում $6 մլրդ-ի միջոցներ ներգրավել: Մինչեւ հայկական շուկայում այն ներդնելը անց է կացվել շուկայի հետազոտություն եւ պարզվել է, որ կան հաճախորդներ, ովքեր կօգտվեն այս ծառայությունից: Հայկական սփյուռքը հստակ տեղակայում չունի, եւ դժվար է ասել, թե որքան հաճախորդներ կօգտվեն այս ծառայությունից”,- ասել է Միխայիլ Զադորնովը:
Նա նշել է, որ այս քայլով նպատակ են հետապնդում ցանկալի տեղ գրավել Հայաստանի պրեմիում շուկայի ոլորտում, քանի որ մանրածախ բիզնեսի զարգացման ուղղությամբ նշանակալի առաջընթաց արդեն իսկ ունեն:
Միխայիլ Զադորնովը տեղեկացրել է, որ իր այցի նպատակներից է նաեւ մասնակցությունը ՎՏԲ խմբի անդամ բանկերի հիփոթեքային բաժանմունքների ներկայացուցիչների համար Երեւանում կազմակերպված սեմինարին, ինչպես նաեւ ՎՏԲ-Հայաստան բանկի տարեկան հաշվետվությանը ծանոթանալու նպատակով:
Նա ասել է, որ այս տարվա ընթացքում մոտ $2մլն-ի ներդրումներ են կատարվելու ՎՏԲ-Հայաստանի բոլոր մասնաճյուղերի վերազինման նպատակով, ինչպես նաեւ միջոցներ են տրամադրվելու բանկի ՏՏ հարթակի եւ աշխատակազմի համար:
“ՎՏԲ Հայաստանի հանդեպ մեր ուշադիր վերաբերմունքը ցույց կտանք շարունակական ներդրումներով` տեխնոլոգիական, մարդկային եւ ֆինանսական ոլորտներում”,- նշել է նա:

Банк ВТБ (Армения) открывает филиал Private Banking
Ереван/Медиамакс/. Банк ВТБ (Армения) открывает первый в Армении офис VIP Private Banking для привилегированных клиентов.
Об этом в ходе сегодняшней пресс-конференции заявил президент, председатель правления Банка ВТБ24 Михаил Задорнов, прибывший по этому поводу в Армению.
По его словам, Private Banking будет предоставлять услуги по части депозитов, кредитных продуктов, нестандартных вкладов, а система взаимоотношений будет строится через персонального менеджера.
“Private Banking, имеющий в России 4-летнюю историю, предоставил возможность привлечь в средств на $6 млрд. До его внедрения на армянском рынке было проведено исследование, в ходе которого выяснилось, что на услугу будет спрос. Поскольку армянская диаспора не имеет конкретной дислокации, и трудно сказать, сколько клиентов будут пользоваться новой услугой», - сказал Михаил Задорнов.
Он отметил, что этим шагом ставится  цель занять достойное место в сегменте премиального рынка Армении, поскольку уже существует значительный прогресс в развитии розничного бизнеса.
Михаил Задорнов сообщил, что целью его визита является также участие в организованном в Ереване семинаре для представителей ипотечных отделений банков-членов группы ВТБ, а также ознакомление с ежегодным отчетом  Банка ВТБ (Армения).
Он сообщил, что в течение текущего года для переоснащения всей филиальной сети Банка ВТБ (Армения) будут реализованы инвестиции на сумму около $2 млн, будут также выделены средства на IT-платформы и штат сотрудников.