Առէկսիմբանկը սկսել է իրականացնել «Գազպրոմբանկ-Էքսպրես» դրամական փոխանցումներ Ռուսաստանից ՀՀ
Երեւան/Մեդիամաքս/. Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբը սկսել է իրականացնել անվանական դրամական փոխանցումներ Ռուսատանից Հայաստան «Գազպրոմբանկ-Էքսպրես» համակարգով:
Ծառայության առավելություններն են` փոխանցման արագությունը (անվանական փոխանցումը կատարվում է ուղղակի թղթակցային հաշիվներով` էլեկտրոնային փաստաթղթերի փոխանցման միջոցով) եւ ցածր սակագները, նշել են բանկում:
Փոխանցումներն իրականացվում են ՌԴ ռուբլով, ԱՄՆ դոլարով և եվրոյով, փոխանցվող գումարի չափն անսահմանափակ է, իսկ միջնորդավճարը կազմում է.
-    ռուսական ռուբլով փոխանցումների դեպքում` փոխանցվող գումարի 1,3%-ը (առավելագույնը 3000 ռուբլի)
-    ԱՄՆ դոլարով փոխանցումների դեպքում` փոխանցվող գումարի 1,3%-ը  (առավելագույնը 4 000 ռուբլի)
-    եվրոյով փոխանցումների դեպքում` փոխանցվող գումարի 1,3%-ը
(առավելագույնը 4 000 ռուբլի)
Անվանական փոխանցումն իրականացվում է ինչպես հաճախորդի, այնպես էլ այլ ֆիզիկական անձի անունով/հաշվին: «Գազպրոմբանկ-Էքսպրես» անվանական փոխանցում կատարելու համար անհրաժեշտ է այցելել Գազպրոմբանկի ցանկացած մասնաճյուղ կամ գրասենյակ, լրացնել հատուկ դիմումի ձեւը և ներկայացնել անձը հաստատող փաստաթուղթ:

Арэксимбанк начал осуществлять денежные переводы «Газпромбанк-Экспресс» из России в Армению
Ереван/Медиамакс/. Арэксимбанк - Группа Газпромбанка начал осуществлять из России в Армению именные денежные переводы без открытия счета «Газпромбанк-Экспресс».
Преимуществами новой услуги являются ее оперативность (так как перевод осуществляется с использованием прямых корреспондентских счетов путем передачи электронных документов) и низкие тарифы, отметили в банке.
Переводы осуществляются в российских рублях, долларах США и евро. Сумма перевода не ограничена. Комиссия за перевод составляет:
- для переводов в российских рублях - 1,3% от суммы перевода (максимум 3000 руб.)
- для переводов в долларах США - 1,3% от суммы перевода (максимум 4 000 руб.)
- для переводов в евро - 1,3% от суммы перевода (максимум 4 000 руб.)
Переводы могут осуществляться как на свое имя/счет, так и на имя/счет другого физического лица. Для осуществления именного перевода «Газпромбанк-Экспресс» необходимо обратиться в любой филиал или дополнительный офис Газпромбанка, заполнить заявление и предъявить удостоверение личности.