Արդշինիվեստբանկը եւ ԱԶԲ-ն կնքել են $ 15 մլն վարկային պայմանագիր
Երեւան/Մեդիամաքս/. Արդշինինվեստբանկը եւ Ասիական Զարգացման Բանկը ստորագրել են $ 15 մլն ԱՄՆ դոլարի վարկային պայմանագիր, որի միջոցները ուղղվելու են փոքր եւ միջին բիզնեսի վարկավորմանը:
Բանկի վարչության նախագահ Մհեր Գրիգորյանն ասել է, որ Արդշինինվեստբանկի համար ռազմավարական առաջնահերթություն է հանդիսանում համագործակցության զարգացումը փոքր եւ միջին բիզնեսի հետ:
Նա նշել է, որ վարկային պայմանագրի շրջանակներում հատուկ ուշադրության են արժանանալու կանանց կողմից ստեղծված եւ ղեկավարվող ձեռնարկությունների ծրագրերը, որոնց ֆինանսավորումը հնարավորություն կտա նվազեցնել գենդերային խտրականութունը եւ ստեղծել հավասար մրցակցային պայմաններ տնտեսվարող կանանց համար:

Ардшининвестбанк и АБР подписали кредитный договор в $15 млн
Ереван/Медиамакс/. Ардшининивестбанк и Азиатский    банк развития подписали кредитный договор на сумму в $15 млн, средства которого будут направленны на кредитование малого и среднего бизнеса.
Председатель правления Ардшининвестбанка Мгер Григорян сказал, что развитие отношений с клиентами малого и среднего бизнеса является стратегическим приоритетом для банка.
Он отметил, что в рамках данной кредитной программы особого внимания будут удостоены предприятия, созданные и управляемые женщинами. Финансирование таких предприятий будет способствовать снижению гендерной дискриминации и созданию равных конкурентных возможностей для женщин-предпринимателей.